Padł system oraz problemy z dyskiem

Witam!

Od wczoraj mama problemy z komputerem. Przedwczoraj w dzień zrobiłem czyszczenie fcleaner-em. Wieczorem chodził normalnie. Wczoraj rano też normalnie się włączył a po powrocie z cmentarza tak zamulał, że nie mogłem nic zrobić - nawet moich dokumentów odpalić. Odpaliłem chkdsk, jednak zawiesiło się na 5etapie i 0 procent więc reset :confused: Przeinstalowałem system, była lekka poprawa (skopiowałem co chciałem na inne partycje z dysku C). Więc zrobłem formata i próbowałem zainstalować Win XP. Za pierwszym razem wyskoczył niebieski komunikat na całym ekranie z białą czcionką, za następnym razem jakiś błądm, też w trakcie instalacji. Po tym jak odpalam komputer wyskakuje komunikat:

SMART failure predicted on hard disk 0:…

Warning: Immediately back-up your data and replace your hard disk drive. A failure may be iminent.

Press F1 to Continue.

Co teraz robić? :confused: Dodam, że nie chce tracić tego co mam na reszcie partycji :((

Pozdro

swi_r , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Któryś z parametrów SMART dysku osiągnął poziom krytyczny i dostałeś info o niebezpieczeństwie padu. Podepnij dysk u kumpla i daj screenshot`a z programu HD Tune, z zakładki SMART lub użyj u siebie programu bootowalnego z CD i napisz jaki parametr jest krytyczny. Oólnie dysk pada i pomoże jedynie przekopiowanie danych na nowy…

Zrobiłem skan HD Tune:

hdtunebenchmarkwdcwd500.th.png

hdtuneerrorscanwdcwd500.png

Nie wiem jak sprawdzić Health - mam puste :confused:

Dobra reszta i tak nie jest istotna, dysk do wymiany. Jak masz coś na innych partycjach to zgraj to i kupuj samsunga f3.