;(padł system..pomocy

na początku przyznam się do tego,że ostatnio dużo ‘bawiłem’ się w rejestrze (optymalizacja systemu itp). No i stało się ;( … początkowo były problemy z zamykaniem…dzisiaj pojawił się przy starcie systemu komunikat NIE ZOSTAŁ ZNALEZIONY PLIK HAL.DLL W KATALOGU GŁÓWNYM : WINDOWS\SYSTEM32 . ZAINSTALUJ PONOWNIE KOPIĘ TEGO PLIKU próbowałem to zrobić na wszystkie możliwe sposoby,ale bez efektu :frowning: Głównie próbowałem przez konsole odzyskiwania, komunikatami typu BOOTCFG /REBUILD oraz EXPAND H:\i386\HAL.DL_D:\WINDOWS\SYSTEM32\HAL.DLL. Na drugim fizycznym dysku(oba połączone)zainstalowałem ten sam system (WINDOWS XP PRO) mając nadzieję,że uda mi się chociaż dostać do tego felernego systemu i ocalić parę rzeczy…niestety pojawia się komunikat DYSK JEST NIESFORMATOWANY, CZY CHCESZ SFORMATOWAĆ DYSK TERAZ no więc jak widać kicha :frowning: dodam,że inna partycja ‘felernego’ dysku działają normalnie i mam do wszystkich rzeczy dostęp… moje pytanie brzmi: czy mam dalej probować odzyskać swoje dane (bardzo dla mnie ważne) czy też dać sobie spokój i od razu sformatować partycję z systemem nr 1 … pomóżcie…

Musisz poczytać ten temat - http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=14373 i użyć Testdisk

już wcześniej myślałem o formacie - ale akurat przypomnił mi się twój podpis pod użytkownikiem Walka do końca, nie format ten program znam dość dobrze-kiedyś ratowałem koleżance pliki-dzisiaj przyszła kolej na mnie ;(

dzięki GUTEK2222…od rana biorę się za format…