Padł Wentylator przy grafie - Szacowany Czas życia

(Deathspell666) #1

Cóż, posiadam Radeon'a9700pro dziś zauważyłem że wentylator jest zatarty, prawdopodobnie nie kreci się już od 2-3 miesiecy, i to moje pytanie, jaka szansa jest na spalenia się karty, oczywiscie wszelkie gry itp odpadają, poprstu zwykłe używanie systemu...

(artide2) #2

zawsze jest szansa;]wystarczy kupić odpowiedni wiatraczek w sklepie i zamontować nowy :slight_smile:

(Voytec749) #3

Hmm, jeśli tylko system, to raczej nic się nie stanie, ale sprawdź temperaturę. Wiatraczek posmaruj nawet zwykłym olejem i kręć, kręć, kręć aż się rozkręci, w górę, w dół etc... Jak już będzie lżej to go podłącz i sie jeszcze bardziej rozkręci aż zacznie normalnie chodzić. :smiley:

(zciwo) #4

Możesz po niewielkich kosztach zmienić wentylator na o niebo cichszy od oryginalnego

http://www.allegro.pl/item148685499_arc ... _rev3.html

Tylko uważaj przy zdrapywaniu pasty, bo ja swojego 9700 dziś wyrzuciłem do kosza...

(Deathspell666) #5

Wczoraj starałem się odpiąć wentyl od grafy, niestety, jakiś inteligent przymocował went do grafy jakimiś bolcami z tytanu.... za nic w świecie nie moge zgiać z tyłu "strzałek" aby móc wyjąć wentylator...nawet obcęgi nie pomogły... cóż zainteresuje się tym co proponuje "Zciwo" gdy bede mieć już nowy went wtedy jakoś bardziej stanowczo postaram się pozbyć tego na karcie...

(JNJN) #6

Death

Proszę używać polskich znaków,opcja zmień i popraw.JNJN

(zciwo) #7

Musisz ścisnąć końcówki mocno i dopiero pchać :stuck_out_tongue:

Ku przestrodze zobacz co ja najlepszego narobiłem usuwając starą pastę...

b2dea07927058a4em.jpg

de44b88fe9634134m.jpg

Kupiłem już drugą kartę i pewnie będę miał znów z tym problem (stwardniały silikon lub coś podobnego). Wie ktoś jak to bezpiecznie usunąć?