Padł zasilacz

Twoj 400V tez ma nadal 230V, zrobili Cie w konia w sklepie :smiley:

to jestem lepszy mam 450V, i jak włącze kompa to mam telefon z elektrowni, zeby nie przesadzal bo sasiednie ulice pradu nie maja :twisted:

Nie nie , to nie o to chodzi. Bede kupywal karte graficzna , ramy. Pozniej dokupie plyte glowna i procka no i wydaje mi sie ze bede potrzebowal lepszego zasilacza niz 230w. Kupilem juz zasilacz by miec z glowy :slight_smile:

oszo chozi blink.gif

Axel_14 widzę że Ci jest potrzebny wykład z podstaw podstaw (specjalnie napisałem dwa razy :mrgreen: )elektrotechniki 8)

Volt [V] jest jednostką napięcia (czytaj różnicy potencjałów elektrycznych) czyli mowa o tym co nam dostarcza elektrownia do naszych gniazdek w domu (obecnie jest to 230 V a dawniej było 220 V) o częstotliwości 50 Hz bo mamy do czynienia z prądem zmiennym. Zeby się nie zagłębiać załóżmy że najprostszy wzór na moc prądu oznaczana literą P ma postać:

P=U*I

Choć w przypadku prądu zmiennego tak w rzeczywistości nie jest, ale pomińmy to, bo to nie jest teraz istotne.

Oznaczenia które zastosowałem we wzorze to

P :arrow: moc prądu wyrażana w watach :arrow: W

U :arrow: napięcie wyrażane w voltach :arrow: V czyli owe nieszczęsne 230 V które niby puszczasz na płytę główną

oraz

I :arrow: natężenie prądu elektrycznego wyrażane w amperach :arrow: A

Podstawiając jednostki do wzoru otrzymujemy

[W]=[V]*[A]

Dotarała wreszcie do Twojej głowy różnica pomiędzy voltem a watem :roll: :roll: :roll:

A na drugi raz nie słuchaj głupot co Ci plecie panna na stoisku komputerowym ewentualnie nie przekręcaj tego co Ci mówiła :!: :!: :!:

Dla znających się na rzeczy wszystko opisałem w największym uproszczeniu, zakładając że moc prądu zmiennego obliczamy ze wzoru P=U*I żeby więcej chłopakowi w głowie nie zamieszać (jak to pojmie to już będzie dobrze) 8) 8) 8)