Padła mi taryfa w elektryce mieszkania

Witam.Tak jak w temacie.W gniazdkach łazienki i kuchni nie ma prądu,nie działa też taryfa.Jednak w pokojach w tych gniazdkach jest prąd.Czy to bezpiecznik padł?Przepraszam że temat nie o tematyce komputerowej,ale ktoś może zna się na elektryce i mógłby pomóc. :?

patrzyłeś czy nie powyskakiwały?

Są OK.Jeden bezpiecznik zwykły korkowy padł,wkręciłem nowy i nic :frowning:

czyli masz bezpiecznik topikowy (ten starego typu) głowny przed instalacją i dalej klawiszowe?

Tak

rozumiem ze jak ten 1 korkowy padł to nie było prądu w całym mieszkaniu? Jest tylko taki jeden?

Prądu nie ma tylko w gniazdkach,w kuchni i w łazience.A światło świeci wszędzie.Topikowe mam 4.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/index.php

Forum, gdzie szybciej znajdziesz odpowiedź :slight_smile:

tzn. ze jakiś jeszcze jest przepalony

Też tak myślę,albo że zegar taryfy padł … A jak ropoznać łatwiej że topik przepalony?Jutro obadam.Dzięki za pomoc.

zegar taryfy jest raczej dobry bo tak to by wogóle prądu nie było

Bezpieczniki bada się próbnikiem tzw.neonówką lub próbnikiem żarówkowym.Żarówki połączone są szeregowo 2x230 V.Instalacja kuchni i łazienki to z zasady inny obwód ze względu na duży pobór mocy.

Czyli mogą być też te bezpieczniki które są na klatce schodowej?Bo jest tam jakaś skrzynka

mogą być ale ciężko cokolwiek powiedzieć nie widząc jak to wygląda, ja mam u siebie jeden topikowy przed licznikiem i za licznikiem klawiszowe

A co to takiego ??

Jak już to wyłączniki nad prądowe :stuck_out_tongue:

Posprawdzaj wszystkie bezpieczniki topikowe (BTW kto je jeszcze stosuje w mieszkaniu przy liczniku :? :? :? )

Radzę jak najszybciej zmienić na automatyczne o identycznym amperażu.

a-628-2943.jpg

A najlepiej to przerobić instalację przy liczniku i zastosować:

0250_004021_8669_496d90b93ac0c.jpg

Co to znaczy “nie działa taryfa”? Nie zmienia się taryfa na liczniku?

Sprawdź, ew. wymień bezpieczniki. Jeśli to nic nie da, nie pozostaje ci nic innego niż wezwanie elektryka. Pewnie coś się gdzieś spaliło w instalacji.