Padła partycja systemowa i cały dysk?

Witajcie.

Skanowałem system MKS’em online. Usunął mi sporo plików.

Po ponownym uruchomieniu systemu podczas włączania (ładowania ustawień osobistych) na zmianę trwa operacja wylogywania i zalogowywania do systemu.

Jest na zmianę dźwięk logowania i wylogowania.

Postanowilem zrobić nakładkę instalacji, jednak okazało się, że jest u mnie wykrywana tylko partycja systemowa, ale…pusta (“Nieznany”). Miałem w dodatku 3 partycje.

Z konsoli odzyskiwania wpisywałem:

  • chkdsk - “Stwierdzono, że wolumin zawiera przynajmniej jeden nieodwracalny problem”.

  • fixmbr - "Nowy główny rekord rozruchowy został zapisany pomyślnie.

  • map zwraca mi to samo co instalator (jeden dysk C:\ (ten na którym miałem system) i oznacza jako \Device\Harddisk4\Partition4)

  • fixboot - “FIXBOOT nie może znaleźć dysku systemowego albo określony dysk nie jest prawidłowy”

Co mogę z tym zrobić?

Dodam, że na dysku miałem bardzo ważne dane a backup ich na… jednej z partycji (backup programem Norton Ghost).

Chętnie się jakoś odwdzięcze za pomoc :wink:

Bardzo mi zależy na tych danych, albo chociaż na ich kopii z partycji…

Pozdrawiam,

Marcin Jarek.

spróbuj jak masz dostęp odpalić np. Ubuntu w live cd i zgrać na jakiś dysk wymienny dane, zobacz czy wykrywa menadżer partycji bodajże partycje i jak, może zostały w jakiś sposób usunięte

Dziekuję za odpowiedź :slight_smile:

A nie będzie problemu z “zobaczeniem” pod Ubuntu jakichkolwiek innych partycji niż tych sformatowanych pod linuxa (z odpowiednim typem plików)?

testdisk i walcz z tabela partycji - widac sie sypnela lub zostala skasowana

ps. sciagnij wersje dos/win98 i wypal na cd lub zapisz na floppa i boot z nosnika

clockwork , widziałem to i próbowałem jednak nie mam pojęcia jak to odpalić skoro nie mam dostępu do Windowsa…

Może ktoś pomóc?:slight_smile:

Edit:

Dobra, dzięki - juz próbuje :slight_smile:

bo korzystales z wersji pod winde - wypal pod dos/win98 i zbootuj

na pewno nie będzie problemu, montuje normalnie zwykłym dwuklikiem, a przy źle wyłączonym systemie Windows starczy użyć do montowania opcji -force

devil33 , ja nie mam dostępu do Windowsa - więc nie mogę zrobic dwukliku :wink:

w Ubuntu robisz dwuklik, poprostu na takiej samej zasadzie masz dostęp do partycji ntfs jak pod Windows o to mi chodziło

Stworzyłem płytę z plikami CWSDPMI.exe, photorec.exe oraz testdisk.exe i nie chce mi bootować jej… W biosie ustawione mam bootowanie. :wink:

Jakaś rada? Ściągałem http://www.cgsecurity.org/testdisk-6.10.dos.zip potem wgrałem zawartość folderu DOS.

Pozdrawiam.

Ściągnij hirensboot cd, wypal na płycie, masz tam sporo programów do testowanie i nie tylko, łącznie z programami do testowania dysków konkretnych producentów, ostatnia wersja zawiera też mini windows, którego możesz odpalić i posprawdzać co trzeba

Mam problemy z tym… możesz mi jakoś pomóc?

Już chyba z 8 płyt nagrałem i coś nie chce bootować…

a w BIOS’ie na pewno dobrze ustawiłeś i zapisałeś zmiany ??

Nagrywasz płytke bootowalną, ustawiasz w biosie firstboot na CD/DVD, zapisujesz zmiany wsadzasz płyte i dalej według instrukcji. Wybierasz bootowanie z płyty lub odpalenie mini windows. Nie mam tej płytki niestety przy sobie a nie pamiętam po koleji co się wciskało. Czasami na nowych sprzętach trzeba pokombinować ze sterownikami które ma wczytać.

OK, juz jest :wink:

Źle robiłem podczas tworzenia obrazu.

Teraz coś uruchomiłem w TestDisk. Jest napis “Analyse Cylinder XXXXX/60800: XX%” Gdzie XX to cyfry które rosną a z procentami to wiadomo - dąży to 100% :wink: Nie wiem co robi, chyba sprawdza/analizuje.

Takie coś mam (fota):

http://img264.imageshack.us/img264/9020/dscn1082pk6.jpg

Nie daje w tagi IMG bo rozwala forum… :wink:

Edit:

Już wiem co robi Szuka :wink:

Hm, może ktoś mi powiedzieć co te wpisy 4 NTFS oznaczają?

Dodane 11.02.2009 (Śr) 18:46

Witajcie :slight_smile:

Właśnie dobiegł koniec ten test TestDisk’iem i wyszło takie coś:

http://img17.imageshack.us/img17/3886/dscn1083kq8.jpg

http://img17.imageshack.us/img17/5579/dscn1084io7.jpg

Wszystko jest na zielono. Czyli chyba OK :slight_smile:

Ale co teraz?

Wybaczcie, ze tak pytam ale jak pisałem dane te są dla mnie niesamowicie ważne, nie chcę nic zespuć…

Pozdrawiam,

Marcin Jarek.

Dodane 11.02.2009 (Śr) 21:08

Mam pytanie.

Czy różnią się “Primary bootable”, “Primary” i “Logical”?

Dodane 11.02.2009 (Śr) 21:50

OK, zapisalem tabelę, poprawiłem jak sie da bootsectory, jednak nadal ten sam błąd :frowning: Co mogę jeszcze zrobic, jakieś programy, naprawy?