Padnięta partycja (system plików RAW)

W takim razie to nie warto nic robić - zawsze jest jakieś ryzyko,wszystko zależy od wielu rzeczy i nie ma gotowej recepty na dany problem.

Zgadzam się. Jak nie ma już żadnego wyjścia trzeba ryzykować :smiley:

Heh dyskietki to u mnie na żadnym z 4 kompow nie uświadczysz, no ale popróbuje. Dzisiaj wybieram sie osobiście do tego komputera z uszkodzonymi sektorami wiec ostrzegę właściciela czym to grozi i może poexperymentuje :smiley: Zawsze to lepiej na cudzym niż na swoim. :roll:

…niepodważalny fakt :smiley:

Witam. Podłączam się do postu, ponieważ mam podobny problem, lecz z innej przyczyny. Do wgrania nowego systemy wskazałem nie tą partyycję. Zaczął się szybki format, który zatrzymałem twardym resetem na 20%. Niestety w MÓJ KOMPUTER partycja d (129 GB) została już sformatowana. Cała była z danymi. Odrazu wszedłem na to forum i ściągnąłem Partition Recovery DEMO. Włączyłem analizę dla partycji D z systememm plików RAW i po skończeniu pokazało mi dwie linijki z informacją o tej samej partycji. Tylko, że w jednej linijce jako BAD a w drugiej jako VERY BAD. Co mam teraz zrobić? Czy mam zrobić “IMAGE” z menu? (Oczywiście dysk nie jest uszkodzony)

Czyli partycja jest widoczna?

Jesli tak to potrzebujesz oprogramowania do odzyskiwania danych. Po szybkim formacie powinienes odzyskac wszystko.

Instalowales system z poziomu Windows?

PS Sorry za brak polskich znakow.

Zacząłem instalować z poziomu WIndowsa. Partycja jest widoczna. Od tego czasu zostawiłem ją w spokoju (cały czas jest RAW). Partition Recovery DEMO znalazł mi partycje i chce zrobić obraz RAW. Chyba muszę podpiąć inny dysk, żeby obraz partcji się zmieścił. Co mam zrobić po utworzeniu się obrazu RAW na innym dysku?

Aha, i czy to dobrze, że podczas analizowania dysku w miejscu “znaleziono plików:” widniało cały czas “0”? I z której linijki mam utworzyć obraz, z “bad” czy “very bad”?

z systemu plików RAW jesteś w stanie odzyskać tylko dokumenty,jpg,zip-y (ale mogą być uszkodzone). za pewne nie będzie oryginalnych nazw. polecam program Easy Recovery.

czesc mam problem taki sam co Godlike na poczatku tematu na szczesci trafilem tutaj zanim uzylem jakis programow ,mam juz pelna wersje active partition recovery i nie wiem tylko teraz co mam zrobi zeby faktycznie odzyskac pliki ,uzylem funkcji superscan wyglada ze znalazło prawie wszystko nie naruszone, zastanawim sie tylko teraz czy musze utowyc obraz dysku czy jest jaks inna funkcja pozwalajaca na odzyskanie zawartosc dysku

??

ps tak to teraz wyglada

programyv6.jpg

programyv6.eedf9ab4e8.jpg

Musisz posiadać odpowiednio duży nośnik aby utworzyć obraz, ponieważ będzie miał on wielkość całej partycji. Operować na nim możesz póżniej programem do odzyskiwania danych tej samej firmy.

Odzyskanie partycji -> “Recover” ([bad] - partycja jest w złym stanie). Możesz próbować.

Zobacz też:

viewtopic.php?f=22&t=238272

a jak sie nazywa ten program którym moge odzyskac cos z tego obrazu ? i jeszcze jedno pytanie co moze mi dac ta opcja recover dla tego uszkodzonego dysku jest szansa ze to go naprawi ?

Active@ Undelete. Szanse są. Na którym dysku były dane? 186.3 GB?

Przejrzyj logi.

nie chodzi o ten dysk 230gb , dzieki za program mam nadzieje ze go znajde , co to znaczy przejzec logi i doczego to słuzy ?

Na dole okna masz podane lokalizacje logów programu Active@ (Log file has been saved to…).

Ja bym wykonał obraz partycji a następnie spróbował ją odzyskać. Według mnie jakies 90% plików jest do odzyskania.

a faktycznie patrzylem tam ale nic specjanlego nie byllo tylko kolejne opreacje activa wymienione ,obaraz mam juz zrobiony sprubuje jeszcze finalrecovery przeskanowac i zrobie tak jak sugerujesz zeby sprubowac przywrucic partycje a t,ak przy okazji to dzieki za zainteresowanie…

Napisz czy ze skutkiem.