Padnięte GPU?

Witam

Nie wiem czy temat do tego działu czy z WIN7, ale bardziej chodzi o sprzęt.

Otóż posiadam notebook MSI CX640 od czerwca br i sytuacja wygląda tak, że w ubiegły poniedziałek wieczorem spostrzegłem się, że komputer kompletnie nie wykrywa GFa GT 520m - dedykowanej. Znikł z menu pulpitu Panel Sterowania NVIDIA, a ten wywołany z menu Start mówi, że “Karta graficzna NVIDIA nie została wykryta w systemie”. Nie mogę zainstalować żadnych sterowników do tego układu, nawet tych dołączonych do laptopa czy ze strony producenta (instalator przerywa mówiąc, że nie mam żadnego kompatybilnego urządzenia). Przywróciłem system z piątku (ostatnia działająca kopia zapasowa) kiedy to jestem pewien na 100% że karta działała, ale nic się nie zmieniło.


Tutaj wtrącę pytanie - dlaczego nie mogę wczytać kopii zapasowej z 7 czerwca br? System ma zapisaną takową, ale gdy wskazuję folder to kreator nic tam nie znajduje (choć folder ma ikonę ‘przywracania’ i są w nim pliki kopii)


Między piątkiem na poniedziałkiem miały miejsce dwie ‘nadzwyczajne’ sytuacje:

  1. sobota ~godz 14 to pierwszy na win7 BSoD o kodzie 0x00000021 czyli “QUOTA_UNDERFLOW”

  2. poniedziałek ~godzina przed tym gdy spostrzegłem że karta nie jest wykrywana - laptop znajdował się w swojej torbie i stał pionowo oparty o krzesło (dłuższe krawędzie równolegle do podłogi), po chwili przewrócił się na ‘poziomo’ (czyli na leżąco)

Niestety między piątkiem a poniedziałkiem wieczór nie zwracałem uwagi na kartę (byłem zbyt zajęty)

Czy mogę w ogóle jakoś sam to naprawić czy zostaje mi tylko i wyłącznie serwisowanie?

Pozdrawiam

Może głupi pomysł, ale możliwe że karta się odpięła, wyciągnęła, wypadła z gniazda na płycie głównej :stuck_out_tongue:

Jest to całkiem możliwe oddaj lapka do serwisu jeśli jest na gwaracji, wygląda na to że może byc jakieś uszkodzenie mechaniczne lub optymistyczne odpiecie złacza karty miejmy nadzieje że tak Trzymam kciuki…

Właśnie niespecjalnie odpowiada mi oddawanie go do serwisu, bo mogę sobie na to pozwolić w ostateczności dopiero w lutym.

mat3q przed oddaniem do serwisu spróbuj dać wszystkie dane na inny komputer jak da radę. - Taka rada.

A tak to czy w menedżerze urządzeń wykrywa kartę? Jeśli tak to sprawdz czy jest włączona jak nie to włącz jeśli nie da rady to tylko serwis

Tak, pamiętam, kumpel mi mówił że czyszczą cały dysk.

Karty nie widać w menedżerze, jest tylko intelowska integra.