Padnięte wejście klawiatury i kłopot

Witam, po paru latach (5) użytkowania komputera na płycie ASRock K7 880 Upgrade, włączyłem go wczoraj rano i przestała mi działać klawiatura. Przeczyściłem wtyczkę PS2 i dalej to samo, oczywiście pomyślałem, padła klawiatura. Pobiegłem do kumpla i jego też nie działała. Oczywistym stało się, że padło wejście PS2.

Gdy podpinam klawiaturę do komputera i włączam listwę przez chwilę zapalają się na niej kontrolki - czyli napięcie jest przekazywane.

No nic - pomyślałem, więc poszedłem do sklepu i za 10zł kupiłem przejściówkę USB - > PS2. Niestety, klawiatura działa, ale dopiero gdy wczyta się windows. Nie mam możliwości wejścia do biosu, i ustawienia supportu dla klawiatur usb - wtedy działałaby mi w dosie.

Czy da się w jakikolwiek sposób wejść do biosu ?

Czytałem trochę w internecie, ale nie znalazłem interesującej mnie odp. gdyż większość ma kłopot z niedziałającą klawiaturą pod usb w biosu , to polecają podpiąć się pod ps2 i ustawić support w biosie - a ja tak właśnie nie mogę :wink:

nie da się, chyba że znajdziesz kogoś kto wyedytuje bios w jakimś hex edytorze zmieni domyślne ustawienie w biosie na usb kayboard support enabled, i tak spreparowany bios wrzucisz na płytę :stuck_out_tongue_winking_eye: ale to raczej mało prawdopodobne.