Page fault in nonpaged area

witam!

windows xp wyrzuca się po załadowaniu strony z logo, szybciutko przelatuje niebieski z napisem “page fault in nonpaged area” i pozdrowieniami od microsoftu i cała zabawa od nowa w kółko. to samo w trybie awaryjnym. zanim to się stało usuwałem wirusa i grzebałem w rejestrze ale jestem pewien w 100% że usunąłem tylko to co trzeba było.

co można z tym zrobić? da się coś poradziś działając w konsoli odzyskiwania??

proszę o pomoc

Reinstalacja XP

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … ntry109540

Jednak może nie pomóc nie wiadomo co usunołeś?

usunąłem pliki które powodowały wyskakiwanie śmieci i zmianę strony startowej w IE, i do nich usunąłem wszystkie wpisy w rejestrze tak żeby się nie ładowały od początku

Masz tryb awaryjny czy nie? Miałeś wyłączone przywracanie systemu czy włączone?

tryb awaryjny nie działa, zachowuje się tak samo jak przy odpalaniu normalnym. przywaracanie systemu było włączone.

próbowałem naprawić system z płyty przy użyciu drugiego R ale niestety nie ma u mnie takiej opcji :frowning:

Tzn jak nie ma takiej opcji? Masz preinstalowany system?

dokładnie tak. mam lapa toshiby do którego są dołączone płyty oferujące…format i reinstal. a z płyty z windą nie mam opcji drugiego R

Mam to samo i też się głowiłam. Zapewne masz też graficzne środowisko od razu po zabootowaniu z płyty. Wybierz opcję: naprawa systemu, wpisz w okienku klucz sysa, wybierz dalej, zgódź się na reinstal, bodajże po pierwszym resecie pokaże się taki ekran, jak w tym linku do se i będziesz miał normalnie dostępną opcję R :slight_smile:

zgadza się, na płycie toshiby jest środowisko graficzne. niestety opcja ponownej instalacji doprowadziła mnie do momentu, kiedy miałem potwierdzić format dysku, więc zrezygnowałem :frowning:

Reinstalacja doprowadziła Cię do tego? Niemożliwe. MUSI być opcja naprawy, w jakie graficzne cuda by tego nie ubierali. Dostałeś SYSTEM i ja dziękuję za taki system, którego nie da rady naprawić. Spróbuj jeszcze raz. U mnie też był problem z reinstalacją, ale po pierwszym resecie raczył się w końcu załadować do ekranu z “normalnymi” opcjami. W razie czego wrzucaj screeny, coś się pomyśli.

dałem zgodę w nadziei że faktycznie jeszcze będzie jakiś ekran naprawczy ale niestety…zaczęło się formatowanie, od razu wyłączyłem kompa teraz nie ma dostępu do dysku…mam tylko nadzieję że wszystko da się odzyskać… prawda??