Page fault in nonpaged area


(Cezaryg) #1

witam!

windows xp wyrzuca się po załadowaniu strony z logo, szybciutko przelatuje niebieski z napisem "page fault in nonpaged area" i pozdrowieniami od microsoftu i cała zabawa od nowa w kółko. to samo w trybie awaryjnym. zanim to się stało usuwałem wirusa i grzebałem w rejestrze ale jestem pewien w 100% że usunąłem tylko to co trzeba było.

co można z tym zrobić? da się coś poradziś działając w konsoli odzyskiwania??

proszę o pomoc


(Gutek) #2

Reinstalacja XP

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in ... ntry109540

Jednak może nie pomóc nie wiadomo co usunołeś?


(Cezaryg) #3

usunąłem pliki które powodowały wyskakiwanie śmieci i zmianę strony startowej w IE, i do nich usunąłem wszystkie wpisy w rejestrze tak żeby się nie ładowały od początku


(Gutek) #4

Masz tryb awaryjny czy nie? Miałeś wyłączone przywracanie systemu czy włączone?


(Cezaryg) #5

tryb awaryjny nie działa, zachowuje się tak samo jak przy odpalaniu normalnym. przywaracanie systemu było włączone.

próbowałem naprawić system z płyty przy użyciu drugiego R ale niestety nie ma u mnie takiej opcji :frowning:


(Joan Sunshine) #6

Tzn jak nie ma takiej opcji? Masz preinstalowany system?


(Cezaryg) #7

dokładnie tak. mam lapa toshiby do którego są dołączone płyty oferujące...format i reinstal. a z płyty z windą nie mam opcji drugiego R


(Joan Sunshine) #8

Mam to samo i też się głowiłam. Zapewne masz też graficzne środowisko od razu po zabootowaniu z płyty. Wybierz opcję: naprawa systemu, wpisz w okienku klucz sysa, wybierz dalej, zgódź się na reinstal, bodajże po pierwszym resecie pokaże się taki ekran, jak w tym linku do se i będziesz miał normalnie dostępną opcję R :slight_smile:


(Cezaryg) #9

zgadza się, na płycie toshiby jest środowisko graficzne. niestety opcja ponownej instalacji doprowadziła mnie do momentu, kiedy miałem potwierdzić format dysku, więc zrezygnowałem :frowning:


(Joan Sunshine) #10

Reinstalacja doprowadziła Cię do tego? Niemożliwe. MUSI być opcja naprawy, w jakie graficzne cuda by tego nie ubierali. Dostałeś SYSTEM i ja dziękuję za taki system, którego nie da rady naprawić. Spróbuj jeszcze raz. U mnie też był problem z reinstalacją, ale po pierwszym resecie raczył się w końcu załadować do ekranu z "normalnymi" opcjami. W razie czego wrzucaj screeny, coś się pomyśli.


(Cezaryg) #11

dałem zgodę w nadziei że faktycznie jeszcze będzie jakiś ekran naprawczy ale niestety...zaczęło się formatowanie, od razu wyłączyłem kompa teraz nie ma dostępu do dysku...mam tylko nadzieję że wszystko da się odzyskać... prawda??