Paint Shop pro X5 przestał działać, nie da się zainstalować ponownie

Proszę kolegów o pomoc. Posiadam  legalnie zakupiony program PSP X5, który przestał działać (komunikat jak na zał1.).

Próba ponownej instalacji kończy się komunikatem (zał.2). Nie potrafię się skomunikować z serwisem Corela.

Czy ktoś miał może podobną sytuację ?

Nadmienię,że starsza wersja programu PSP X2 działa.

Program After Shot Pro również działa bez problemów.

post-265507-0-90394300-1410525551_thumb.

post-265507-0-63243900-1410525555_thumb.

 

Pomoc techniczna- +48 71 738 24 38

http://corel.force.com/index

A nic te komunikaty nie dają Ci do myślenia ?

Wiele programów ma funkcję samokontroli newralgicznych plików (przeciwko piractwu, kombinatorstwu, uszkodzeniom, modyfikacjom czynionym przez wirusy).

 

Może błędy na dysku a może wirusik coś tam sobie podjada :slight_smile:

Dają ale nie mam żadnych pirackich kopi na kompie, rejestr wyczyszczony, Bitdefender zainstalowany, inne progrsmy Corela chodzą bez problemòw

Ależ nie chodzi o to czy masz piraty.

 

Po chłopsku, program zgłasza (instaler też), że nastąpiła modyfikacja jego plików. 

  1. Uszkodzenia na dysku i się sypie. (mało prawdopodobne)

  2. Ingerencja wirusa itp A program Corela wykrywa, że nie zgadza się suma kontrolna jego plików.

  3. Uszkodzenie wpisów w rejestrze systemu.

 

A czasem nie doinstalowywałeś jakiś dodatków do tego ?

Wyrzuciłem wszystkie wpisy z rejestru dotyczące PSP , ściągnąłem nowy instalator, zainstalowałem nawet wersję pròbną PSP X6 - działa, więc dlaczego nie chodzi X5 ?

Przeszukaj komputer i usuń wszystkie katalogi po X5 bo może zostawia po deinstalaci coś co przeszkadza a jest uszkodzone.

Wyrzuciłem wszystko co miało coś wspólnego z PSP, wszystkie katalogi, pliki, wpisy rejestru a nawet użyłem specjalnego deinstalatora PSP X5 z servisu firmy Corel. Niestety każda instalacja kończy się niepowodzeniem. Wsparcie Corela które znalazłem ( pod adresem j.w.) jest płatne.

Twierdzisz, że miałeś paint shop pro x5 i nie możesz go ponownie zainstalować. Bywa tak. To chodzi o pozostałość w rejestrze i uszkodzona wartość. Zwykle tak bywa, gdy odinstaluje się program niepoprawnie. PSP, czy Office itp. Jedynie trzeba po odinstalowaniu pozostałości i wyczyszczeniu rejestru, znaleźć ten klucz i usunąć. Będzie on miał nazwę sumy kontrolnej PSP x5.

Otwórz regedit.exe i znajdź zaznaczając kolejno klucze o nazwach sum kontrolnych. Po prawej stronie będziesz widział, co od czego.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall

Możesz to potwierdzić sprawdzając w podglądzie zdarzeń wg właściwości błędów, podczas nieudanej próby instalowania PSP X5.

Taki programik - hashmyfiles jest zawsze potrzebny. mając instalkę programu, sprawdza się jej sumy kontrolne, czyli nazwę md5 i sha1. Gdy po odinstalowaniu i usunięciu pozostałości - wyszukiwanie w systemie ukrytych chronionych, ukrytych rozszerzeń i ukrytych plikow i folderów, oraz wyszukaniu w rejestrze wg nazwy, potem p usuwaniu jeszcze są problemy, to trzeba wyszukać w rejestrze kolejno wg sumy kontrolnej. Najlepszy do tego regseeker. Po usuwaniu według nazwy i potem wg sum kontrolnych, to nie ma prawa być problemu.

Pamiętać trzeba, że pozostają w systemie pliki i wpisy w punktach przywracania (utworzyć nowy punkt, stare usunąć), w systemowych folderach perfetch,  (tam trzeba pozostawić plik layout.ini, resztę usunąć), w download (zawartość folderu download usunąć) w software distribution, w TEMP.

Potem możesz przeczyścić system choćby ccleanerem i ponownie możesz instalować program.