Pajacyk.pl w Autostarcie

(Taki1gosc) #1

Witam,

Chyba większość was zna stronę pajacyk.pl - klika się na niej na brzuszek pajacyka i pomaga się w ten sposób nakarmić głodne dziecko. Ja żeby nie zapomnieć o codziennym klikaniu ustawiłem sobie tą stronę jako główną no ale tak naprawdę o prócz klikania w brzuszek to na wiele mi się ta strona nie przydaje i powróciłem do starej strony startowej czyli google.pl. Żeby nie zapomnieć o klikaniu ustawiłem do strony pajacyka a dokładnie do brzuszka pajacyka czyli http://www.pajacyk.pl/zlicz.php skrót w auto starcie. Teraz przy uruchamianiu komputer zaraz po uruchomieniu łączy się ze stroną i klika w pajacyka. Tylko że automatyczne też odpala przeglądarkę internetową a przecież nie zawsze po uruchomieniu jest mi ona potrzebna.

I teraz moje pytanie: jak to zrobić żeby komputer po uruchomieniu łączył się ze stroną pajacyka, klikał w link ale żeby nie uruchamiała mi się przeglądarka internetowa?

Wiem że to trochę to zakręcone ale myślę że zrozumiecie o co mi chodzi :slight_smile:

(Szarex2 0) #2

Co do zapominania: polecam przez pierwszych kilka dni mieć przyklejoną karteczkę na kompie "codziennie z samego rana klkać w..." Potem samo Ci się przypomni. Musisz sobie tylko wyrobić nawyk (to kwestia właśnie kilku dni).

Co do klikania: ja wrzuciłem sobie wszystkie te charytatywne strony (w sumie mam ich 4) do jednego folderu w zakładkach Firefoksa. Z samego rana wchodzę do zakładek do folderu z zakładkami charytatywnymi i klikam "Otwórz wszystkie w kartach". Potem klikam na każdej z nich, trzymam przez chwilę każdą otwartą i zamykam. Całość zajmuje ok pół minuty.

Aha: i reklamodawcy płacą za wyświetlenie ich reklamy w przeglądarce, nie za samo wejście na charytatywną stronę. Dlatego strony charytatywne muszą wyświetlić się w całości - inaczej chyba nic z tego.

Jaki to ma sens ?

Chcesz wejść na stronę bez uruchamiania przeglądarki ? Nie da się .

A skoro i tak codziennie klikasz to chyba oczywiste jest że najlepiej jest ustawić na stronę główną

(me@djohnsc) #4

Moim zdaniem najłatwiej dać sobie na pierwszym miejscu w zakładkach, tak samo jak ja to zrobiłem, tylko że ja dałem cały temat "mini-akcja charytatywna" i dziennie wchodzę na te 4 strony. Oczywiście wyłączyłem na nich adblock plusa

(pakeroso) #5

Możesz pogodzić stronę startową google.pl z pajacykiem.

Załóż sobie konto w iGoogle i tam dodaj gadżet pajacyka.

Ja tak mam i świetnie się sprawdza :slight_smile: