Pakiet antywirusowy- płatny, czy to się opłaca i jaki wybrać

Witam serdecznie,

być możę część użytkwników zauważy, że ostatnio ciągle obracam się w sferze zabezpieczania komputera przed wirusami… Szczerze muszę przyznać, że dotychczas myślałem, że sam Anty-wirus wystarczy, ale im więcej czytam, tym bardzie wydaje mi się, że to nie prawda :wink: Dlatego z mojego AVG 2011, przeżuciłem się na avasta, a dopiero potem na Comodo Internet Security, który oferuje pełną gamę zabezpieczeń. Pod koniec tego tygodnia, planuję instalować na nowo sysytem i dlatego chcę podjąć najtrafniejszą decyzję. Zastanawiam się, czy nie opłaca mi się kupić płatny program antywirusowy, zamiast darmowego Comodo… Jeśli tak, to jaki polecacie? Moje wymagania są natępujące:

  • program musi być bardzo lekki, nie może spowalniać mi systemu, ma szybko startować i przede wszystkim nie spowalniać gier (jestem graczem :P)

  • musi dać mi bardzo dobrą ochronę przed wirusami i szybkie skany oraz automatyczne aktualizacje

  • możliwaość wyłączenia cyklicznych skanów automatycznych, wolę skanować ręcznie

Tak więc który wybrac? Kaspersky? A może coś innego?

EDIT: Czy te programy mają wsparcie dla 64bitów?

Norton 360 na allegro kosztuje ok 100zł - ja kupiłem dostałem zafoliowane pudełko - licencja od pół roku, nie miałem problemów.

Jest bardzo zoptymalizowany, ma tryb gameing, nie zamula kompa.

Od 3 lat stusuję AV od G DATA i nie zamienię go na żadnego innego.

A jak interesują cię testy AV przez AV Comparatives z Austrii to tutaj masz ostatni: http://www.av-comparatives.org/comparat … ctive-test

pozdro

Kaspersky niestety nie jest bardzo lekki, aczkolwiek ja bardzo cenię sobie tego antywirusa, bo z nim można po prostu spać spokojnie. Nie zamula gier (posiada tryb gracza) i umożliwia wyłączenie cyklicznych skanów automatycznych.