PAKIET G DATA - nie można usunąć

Pomocy. Odinstalowałem G DATA w pełnej wersji, a ona nadal siedzi. Odinstalowałem ją jej własnym pakietem deinstalacyjnym, potem resztki totaluninstalerem, resztki z resztek eraserem, a dosłowne pozostałości po resztkach z resztek killboxem, i… w hijacku ciągle powracają logi z G DATY. Dodam, że nie mam żadnej zapory, a windows ciągle mnie informuje, że zapora G DATA działa właściwie. Dodam, że działa naprawdę, blokuje porty, czasem strony, wszystko wolniej chodzi. Ciężko żyć. Nigdzie fizycznie nie mam już G DATY, szukałem wszystkim czym się dało, ale logi powracają, a zapora działa.

Oto link do loga z hijacka

http://www.serwer.xpx.pl/serwer/log.log

dodam, że czyściłem rejestr kilkoma programami, i nadal nic.

Pozdrawiam i z góry wielkie dzięks za pomoc!

Pobierz ComboFix, ale nie uruchamiaj

Wklej do notatnika:

Driver::

G DATA AntiVirus Proxy

G DATA Scheduler

G DATA Personal Firewall

Plik -> zapisz jako -> CFScript.txt (najwygodniej będzie, jeśli zapiszesz w takiej lokalizacji, by ikonka CFScript.txt znalazła się obok ikonki ComboFix.exe )

Przeciągnij i upuść ikonkę CFScript.txt na ikonkę ComboFix.exe tak jak tu ->

02f8f1e3c410a4cc.gif

Rozpocznie się usuwanie i powstanie log, daj ten log na forum.

jeśli miał Pan pełna wersję to proszę o kontakt z naszym działem pomocy technicznej - w ojczystym języku.

Problem może byś spowodowany tym że program został zainstalowany na systemie który wcześniej był chroniony przez innego antywirusa.

Rada na przyszłość - instalujcie pakiety antywirusowe na czystych systemach lub wyczyszczonych rejestrach.

:wink:

Korzystniej by było, gdyby firma G DATA Software bardziej dopracowała działanie deinstalatora programu, gdyż nie radzi on sobie z usuwaniem usług z systemu wprowadzanych przez produkty G DATA, lub udostępniła narzędzi typu Norton Removal Tool jak to zrobił Symantec dla swych produktów.

Zaś dawanie rad typu

według mnie jest żenujące.

firma G DATA udostępnia takie narzędzie na stronie www - proszę sprawdzić a później dzielić się swoimi informacjami… bo w innym przypadku :^o .

http://mirror02.gdata.de/dl_poland/prog … leaner.exe

W odróżnieniu do konkurencji mamy też wsparcie klienta po polsku zawsze można zadzwonić i zapytać co i jak :slight_smile:

Program u firmy ‘S’ to zwykły deinstalator :confused: i proszę sobie zerknąć do rejestru jak to wspaniale czyści :slight_smile: Nasz to cliner - typowy kosiarz wpisów.

Odniosę się również do fragmentu Pana wypowiedzi na temat rzekomych problemów z wpisami - Tego typu problem pojawia się raz na kilka tysięcy uzytkowników co daje nam wyśmienitą statystykę w porównaniu z firmą o której Pan wspomina. Najczęściej powodem kłopotów jest brak odpowiedniej wiedzy. Zapewniam Pana jednak , że pracujemy również dla tego 1 z wielu naszych Klientów starając się rozwijać nasze programy.

Rada - czasem lepiej nic nie pisać, niż pisać nieprawdę bo w takich przypadkach można cytować Pana ostatnie zdanie - “Zaś dawanie rad typu [pana post] według mnie jest żenujące”.

Rzeczywiście dotarcie do narzędzia firmy G DATA jest niezwykle proste (patrz zrzut ekranu)

cd8b9efff4a424b0m.jpg

Pobierając plik z podanego linku, otrzymamy narzędzie bez słowa komentarza co to narzędzie robi, czy np. usuwa pozostałości po firewallu?

Z powyższego widać, że firma G DATA “doskonale” dba o swoich klientów, na całe szczęście stosuję oprogramowanie zabezpieczające innej firmy i nie jest to Symantec.

eh [-X

nc. i powodzenia

==

mam nadzieje, że plik do czyszczenia rejestru pomoże.

W razie problemów proszę o kontakt z działem wsparcia technicznego:

http://www.gdata.pl/portal/PL/content/view/71/155/

Z tym się nie zgodzę wystarczy przejrzeć forum by uświadomić sobie jak często popełniany jest ten błąd przez niedoświadczonych użytkowników.

Co do pomocnych narzędzi to faktycznie jest utrudniony dostęp.

Miałem przyjemność korzystać z działu pomocy technicznej G DATA i cenię sobie za fachowość i szybkość tą pomoc

witam ponownie!

co do pakietu g data - ORYGINALNY Z GAZETKI, chyba chip albo pc format (może coś innego…)

co do programu - INSTALOWANY NA CZYSTYM XP HOME SP2 Z 100% LEGALNYM SOFTEM BEZ WCZEŚNIEJSZYCH ANTYWIRUSÓW, więc kulturalnie proszę o NIEPOUCZANIE MNIE W BEZCZELNY SPOSÓB

co do programu - TAK BEZNADZIEJNEGO ANTYWIRUSA I FIREWALLA JAK G DATA W ŻYCIU NIE MIAŁEM - zamula komputer maksymalnie, firewall działa nawet po wyłączeniu, i na dodatek PROGRAMU NIE DA SIĘ ODINSTALOWAĆ

ODRADZAM G DATA - PORAŻKA

pozdrawiam serdecznie, marcin wiśniowski

W dniu 12.06.2008 , o godzinie 22:10 został dopisany post przez taikibansei

wiecie co, twórcy g data powinni zostać powieszeni, a ci, którzy to badziewie reklamują - na dożywocie do izolatki.

siedzi nadal i blokuje strony wybiórczo - ta nie bo “afee”, a ta tak bo “spoko”.

log z combofixa

http://www.serwer.xpx.pl/serwer/combo.txt

log z hijacka po akcji “przeciągnij, upuść”

http://www.serwer.xpx.pl/serwer/hijack.log

NADAL BLAGAM O POMOC !!

W dniu 12.06.2008 , o godzinie 23:13 został dopisany post przez taikibansei

ok, problem poniekąd rozwiązany.

log taki sam, tylko bez wpisów z g data, więc nawet nie wklejam, ale…

centrum zabezpieczeń windows nadal informuje mnie, że zapora g data jest włączona.

rejestr czyściłem pięcioma programami, w tym jeden chyba specjalnie napisany do wy**bywania g data, bo problem w sieci istnieje, więc nie jestem sam.

niestety ciągle istnieje około 25 wpisów w rejestrze związanych z g data, których nie da się usunąć!

czy znacie jakiś MEGA OCZYSZCZACZ REJESTRU, dla którego nie ma znaczenia co usuwa, i ma tylko jeden cel - PO PROSTU USUNąć ZNALEZIONą I ZAZNACZONą RZECZ?

dla panów z g data należy się medal, i pewnie go odbiorą w… sądzie, bowiem przyjdzie i taki czas w polsce, że ludzie o swoje prawa, jak w usa, będą NAPRAWDę dopominać się na drogach cywilno-sądowych. za takie spustoszenie w moim komputerze, jakie uczyniło mi g data spokojnie robie pozew cywilny i BEZ PRAWNIKA go wygrywam. wystarczą… LOGI Z HIJACKA :-). ale na poważnie, takich g*wien nie powinno się wypuszczać, i używam słowa g*wno, bo naprawdę inaczej tego nazwać nie można. mój komputer chyba zamroże, i za 20 lat pokażę moim synom z czym trzeba było na początku 21 wieku walczyć, aby… połączyć się z internetem.

pozdrawiam (z wyjątkiem tego pana od g data, bo walczy w niesłusznej sprawie) wszystkich i proszę o linka do mega oczyszczacza rejestru. sam oczywiście też szukam. jeżeli nic nie znajdziecie w przeciągu 48 godzin, proponuję zamknąć wątek. tak poprostu bywa!

POZDRAWIAM, marcin wiśniowski

Oczywiście, takim super oczyszczaczem jest regedit i “rączka” - poczytaj.

Ciekawy jestem czy stosowałeś polecane narzędzie av-cleaner.exe.

ciekawy jesteś czy stosowałem av-c? to Ci odpowiem. stosowałem. wprowadził nowy wpis do rejestru, o swoim istnieniu, a nic z g daty nie usunął! no cóż, g data to pełen profesjonaLYZM… co do “rączki” to masz rację, ale nie umiem tego robić, nie moja działka, ale owszem, spróbuje i dam znać co i jak.

pozdrawiam, marcin wiśniowski

W dniu 13.06.2008 , o godzinie 1:51 został dopisany post przez taikibansei

no i “RąCZKA” też nie działa. nie można usunąć wpisów w rejestrze dotyczących g data, mimo, że programu już, teoretycznie, nie ma…

polecam, jeżeli chcecie dobrego firewalla i antywirusa - tylko g data, normalnie wypas na maxa.

nadal proszę o pomoc

pozdrawiam

W dniu 13.06.2008 , o godzinie 2:29 został dopisany post przez taikibansei

częściowo zwracam honor z “rączką”. zadziałała, po odpowiednich ustawieniach, ale niestety regedit niczego nie wyszukał, tylko musiałem użyć zewnętrznego oprogramowania do przeskanowania wpisów. ale problem jest nadal! po usunięciu wszystkich wpisów FIREWALL G DATA NADAL DZIAłA!

jak zwykle, proszę o pomoc.

p.s. k**wa jeszcze nigdy, PRZENIGDY, coś takiego mi się nie przytrafiło, no po prostu miazga, zakrawa na artykuł do CHIPa, bo to on dołączył to śmiercionośne oprogramowanie za free, po prostu ręce opadają.

W dniu 14.06.2008 , o godzinie 0:06 został dopisany post przez taikibansei

temat do zamknięcia, będę żył z tym problemem :x

pozdrawiam