Pakiet Norton internet Security 2006

zakupiłem dzisiaj pakiet NIS 06.Zainstalowałem go sciągłem wszystkie mozliwe aktualizacje i mam pytanie czy trzeba go jakos skonfigurowac(cos poustawiac)zeby dobrze chronił mi kompa przed róznego rodzaju szkodnikami??z góry dzieki :smiley:

on się sam dobrze ustawia tzn. nie wszytsko powinieneś na 100% skonfigurować firewalla i antyspam :wink:

ps. w antywirusie nie ma co zmieniać :stuck_out_tongue:

linux 2006 domyślnie proramy są ustawione tak, aby zapewnić dobrą ochronę przy mniejszym przymulaniu kompa.

Jeśli rzeczywiście nie chcesz nic mieszać w programie to zostaw go tak jak jest: powinien bronić Cię przed atakami (oczywiście na możliwości nortona)

Natomiast jeśli czujesz że nie jesteś do końca pewny o swoje dane, to pobaw się troszkę ustawieniami, zwiększając ustawienia, sprawdzane pliki, archiwa itp.

W wersji NIS2006 nowością jest moduł tzw: “samouczenia się”. Chodzi o to, że niby program rozpoznaje, które aplikacje mają mieć dostęp do neta, a które mają być blokowane. Z własnego doświadczenia wiem, że przeważnie dopuszcza on na początku wszystkie aplikacje (przynajmniej większość).

Osobiście doradzam wyłączyć tą opcję i samemu decydować, która aplikacja ma mieć dostęp do Internetu, a która nie. Przy wyłączonej tej opcji NIS2006 będzie nas pytał o pozwolenie dostępu do Internetu dla danej aplikacji (tak, jak to było w poprzednich wersjach tego programu). Lepiej sami decydujmy o zezwoleniu albo blokowaniu aplikacji, niż ma o tym decydować za nas program :wink: