Pakiet zabezpieczający Comodo

Witam.Rozglądam się za antywirusem.Mam na oku Avira Personal i pakiet zabezpieczający Comodo Internet Security http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Internet-Security,Program,Windows,12952.html.Chodzi mi o jakiś dobry i darmowy.I co ważne żeby nie spowalniał mi kompa.Zależy mi też na bezpieczeństwie,bo mam konto w banku internetowym.Pamięć mojego kompa to 1,25 GB.Nie spowolni mi neta Comodo?

Comodo IS to połączenie AV plus Firewall - także avirka będzie się z tym programem “gryzła”.

Panie, takie rzeczy to chyba nawet w erze nie działają… :stuck_out_tongue:

Przecież mnie nie chodzi żeby mieć Avire razem z Comodo IS.Tylko chcę wybrać między Avirą a Comodo IS.

Ja Ci polecam Avirę + Windowsowy Firewall. Jeśli masz mózg w czaszce to powinno Ci to wystarczyć.

Podczas instalacji Comodo masz wybór czy zainstalować firewall i antywirus, tylko firewall, lub tylko antywirus. Ale nie polecam antywirusa bo znajduje dużo fałszywych alarmów np. w programach zainstalowanych przez Toshibę lub skaner internetowy Eseta.

Sam używam Comodo (firewall z IS) i Avira i na razie dobrze się sprawuje :wink:

Avast, zapora z Windowsa, rozum i wystarczy. :smiley:

nie żartuj. Avast to gniot co wiadomo nie od wczoraj. Bierz Comodo av + firewall i po sprawie. :slight_smile:

No nie wiem czy instalowanie darmówek (a w szczególności Avasta) jest w tym wypadku dobrym rozwiązaniem.

Powinieneś poszukać AV z dobrym modułem antypishingowym. I raczej wśród darmówek to takowego nie znajdziesz.

hahahahahahhahahaha^3

massaro76 - zacznijmy od tego ze myslisz nad avira a comodo IS - avira nie ma firewalla a to jest niezbedna rzecz.

Wbrew temu co mówili wczesniej kiedy zainstalujesz je jednoczesnie NIE BEDĄ SIE GRYZŁY - ale - trzeba by było wyłączyć ochrone rzeczywista w comodo [oczywiscie antywirus tylko] no i masz firewalla + avire antywirusa a dodatkowo skaner ‘na żądanie’ z comodo : )

Avast to dobry antywirus, może o tym świadczyć duża ilość pobrań z tego vortalu.Tak samo jak AVG i Avira. Darmowe NIE ZNACZY GORSZE!!!

To akurat żaden wykładnik czy program jest dobry czy nie. Wejdź na podforum dot. Bezpieczeństwa i logów i zobacz ile jest tematów od ludzi, którzy mają avasta i problemy z wirusami.

Nie tak samo bo z tych co wymieniłeś Avira jest najlepsza.

Brutalne ale prawdziwe,za dobra ochronę trzeba zapłacić.Jedyne co jest bezpłatne w tym przypadku to zdrowy rozsądek aczkolwiek nie zawsze.

Dawno temu nauczyłem się że jeżeli chcę mieć w miarę bezpieczny system to muszę raz w roku zapłacić.Od razu zaznaczam że nie mam na myśli Linuksa :wink: .

Co do Comodo to polecam w tandemie z Avirą,choć znane są jej problemy z aktualizacją.Avast wykrywa wirusy,których często nie ma i to jest jego duża wada.Jednak będę zawsze orędownikiem płatnego oprogramowania typu IS.

Darmowa wersja Aviry ma dokładnie ten sam moduł antypishingowy co wersja płatna.

http://www.free-av.com/en/products/2/av … emium.html

:arrow:

Wystarczy rozejrzeć się na forach gdzie sprawdza się logi, żeby zobaczyć nieszczęśników z zawirusowanymi komputerami z płatnymi AV i pakietami zab. na pokładzie. Najważniejsze jest to, co robi user, później aktualizacje do Windowsa i włączona zapora, na końcu AV.

Hmm, ciemnowidz zweryfikował Twoje słowa,przypadkiem:Klik,dział logi i bezpieczeństwo mówi coś innego.

no bez jaj na pishing sie dać zrobić to trzeba być totalnym matołem …

To nie wiesz, że obecne w tym linku NOD, Kaspersky czy Norton to programy płatne? Avast jest na 1 miejscu w tej klasyfikacji tylko dlatego, że ma najwięcej userów bo ma polską wersję i jest za darmo. Nikt mi nie powie, że np. płatny pakiet Pandy jest skuteczniejszy od darmowego zestawu Comodo Firewall + Avira Free. Poza tym jak ktoś chce za to płacić to jego sprawa, a problemy z wirusami mają początkujący lub delikatnie mówiąc osoby nie myślące co robią.

A kto tu mówi o miśku ??

Niestety Avira Premium w niezależnych testach programów AV tez nie błyszczy :stuck_out_tongue: