Paląca się dioda

postanowiłem sprawdzić stary sprzęcik :slight_smile: podłączyłem dysk … włanczam i mam ciągły 1 sekundowy pisk (1 sek pisku, 1 sek ciszy) i pali się dioda w poblirzu slotów kości ramu nie wiem co jest grane :slight_smile: na płycie widnieje logo NMC ciągle świeci się ta dioda i nic nie startuje (wentylatorki chodzą) lecz na monitorze nic się nie wyświetla co to może być ? wszystko pochodzi z okresu 2001 roku od listopada 2005 nie dotykałem tego :slight_smile: stało w pokoju koło nowej skrzynki :slight_smile:

popraw wszystkie karty i ram w slotach,ewentualnie oczyść styki na nich,zacznij od karty graficznej.

właśnie przy ramach obok są takie zapinki nie mogie ich w 100% dopiąć jak to zrobić ?

Moim skromnym zdaniem jest coś z pamięcią RAM. Najlepiej wyjmnij ją i spróbuj włożyć ponownie. Może się obluzowała jakoś podczas przenoszenia kompa. Kiedyś też mialem taki problem. Najlepiej spróbuj odszukać książkę od płyty głównej i tam powinny być oznaczenia sygnałów wydawanych przez płyte.

a co z tym wpięciem czy może to być wina tego ?

Muszisz pokombinować ale z rozsądkiem, żeby nie uszkodzić płyty albo slotu. Montaż pamięci jest wyjątkowo łatwy. Odchylamy zaczepy i wsuwamy moduły w złącze, zwracając uwagę na właściwe dopasowanie obu elementów. Po dociśnięciu układów zapadki same przeskoczą w położenie blokujące kości RAM.

tmskladaniapecetainstalacjapam.jpg

Zwróć uwagę na wycięcia w pamięci (od strony styków) i bankach pamięci - nie wkładaj na siłę modułów.

Konserwacja kompa,czyszczenie grzbietów stykowych pamięci i kart .

Sprawdź baterię ma mieć powyżej 3V lub załóż nową.

Załóż inny jeden sprawny moduł pamięci,kartę grafiki - zrób reset biosu zworką/baterią, ustaw bios i zapisz Save i sprawdzaj kompa.

Metoda prób i błędów.

były dwa problemy :slight_smile: po pierwsze ramy czyściłem w listopadzie styki i poprostu ramy włorzyłem leciutko :slight_smile: 15 min się z nimi męczyłem bardzo ciężko wchodziły :slight_smile: bateria była wyczerpana i też o tym zapomniałem :slight_smile: dzięki za pomoc już wszystko działa :slight_smile: