Palit Geforce GT 220 wiesza komputer

Mam problem z kartą graficzną, którą wygrałem w konkursie DP. Palit Geforce GT 220.

Można powiedzieć, że na pierwszy rzut działa wszystko OK. Wykrywa ją, msinfo32 pokazuje wszystko prawidłowo, ale…

Po uruchomieniu systemu (win xp przy włączonym programiku vtune) dostaję 3 krótkie piknięcia od speakera. Rozumiem, że coś próbuje mi przekazać komputer, ale nie bardzo wiem co.

Druga sprawa, i ta najważniejsza, to podczas oglądania filmików np na youtube komputer się totalnie zwiesza. Dzieje się to w najróżniejszych przypadkach. Czasem obejrzę minutę filmiku i zwiecha, czasem pięć i zwiecha, a czasem cały filmik 10 minut i nic się nie stanie. Na pewno nie jest to przeglądarka, bo sprawdzałem na różnych. Gier i filmów nie sprawdzałem.

Ktoś ma pomysły co to może być, ew. gdzie szukać?

Może zainstalować sterowniki od nowa?

Może zasilacz za słaby?

Jak wyżej.

Podaj marke i moc.

Akyga LPK12-23 moc 420W

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Mówiąc krótko. Wywal ten zasilacz i zmień na coś porządnego.

Chyba że chcesz żeby komp wybuchł :stuck_out_tongue:

Polecam firmy:

OCZ, Corsair, BeQuiet, Amacrox, Fotron, Delta, Chieftec(bez serii GPS)…

Zresztą temat o zasilaczach gdzieś jest. Podaj budżet na zasilacz i się coś wykombinuje.

nawet nie markowy zasilacz 420W powinien dać rade sobie z kartą GT220, już nie przesadzajmy to nie demon wydajności żeby potrzebował 600W.

Przeczytaj uważnie ten artykuł

http://www.techfanatyk.net/zmien-zasila … -psychoza/

Jak byś serwisował komputery to byś zobaczył w ilu codegeny, procompy itp narobiły szkód, a kompy nie raz większość urządzeń miały zintegrowane to dużo nie pobierały.

masz rację. tutaj trzeba sporej wiedzy żeby kompa z dymem nie puścić. sam bałem się, kiedy wsadzałem moją kartę graficzną w zestawie z chieftec gps 450.

Dzięki za odpowiedzi. Przeczytałem praktycznie wszystkie artykuły jakie tu podaliście i wygląda na to że mi komputer zaraz wybuchnie. :slight_smile:

A tak serio to z tego co doczytałem linia 12V, bo z tego co rozumiem to z nią jest problem, zasila procesor i grafikę. Wg danych fabrycznych i SiSoft Sandra, mój procek AMD 64 3000+ pobiera max 52,42W, a Palit max 58W, co daje łącznie w zaokrągleniu ok. 110W. Dziwi mnie czemu mój zasilacz nie potrafi tego udźwignąć. Nie mogę też znaleźć jego dokładniejszych parametrów oprócz tego że jest jedna linia 16A.

Rozejrzałem się trochę za zasilaczami i na mój 3-letni sprzęt nie potrzebuję jakiś mega ultra mocy i wybrałem coś takiego:

http://zenfist.pl/amacrox-warrior-ax400 … -1026.html

Z tego co czytam ma 2 linie 12V o łącznej mocy 300W, więc powinien dać radę. :slight_smile:

Dobrze myślę?

Ten amacrox da rade :stuck_out_tongue:

http://www.allegro.pl/item924569054_nvi … _lodz.html

Jest lepsza od radeon 4850HD?

nie tu :smiley:

Nie jest lepsza :wink:

Po wymianie zasilacza problem dalej występuje. i wydaje mi się, że dalej jest to problem z zasilaniem.

Czasem zauważam podczas resetu, że mój modem podłączony przez USB traci zasilanie i startuje od nowa. Tak jakby mu w momencie zawieszenia komputera odcinało prąd.

Jest jakaś możliwość sprawdzenia/przetestowania ile mocy pobiera każde z podłączonych urządzeń?

usb zawsze jest odłączane podczas restartu komputera

Ale mi się rozłącza w samym momencie resetu. Czyli w momencie kiedy nagle ekran się zatrzymuje, dźwięk zatrzymuje się na jednej nucie, mysz i klawiatura nie działa. I dokładnie w tym samym momencie widzę, że w modemie gasną wszystkie lampki i po chwili ponownie się zapalają, tak jakby stracił zasilanie, które właśnie przez USB pobiera. Z tymże nie przy każdym padzie kompa jest to zauważalne, czasem modem działa jakby nigdy nic, czytaj: kontrolki się świecą, bo komp jest zwieszony.

Może to modem podłączony do usb powoduje te restarty?Jeżeli masz możliwość podłączenia modemu przez kartę sieciową to go podłącz.Powinno działać stabilniej