Palit radeon HD 2600XT sonic za 73 zł!

(Mateusz Golebiowski) #1

Ci co chcą kupić jakąś fajną kartę graficzną do pogrania w starsze gry jak i te nowsze i zastanawia się czy wziąść GF 8600GT czy HD 3650 to w obecnej chwili żadna z tych kart nie jest opłacalna teraz w http://www.icomp.pl/produkty.php?sid=ka … ficzne-542 karta HD 2600XT sonic jest za 73 zł !!

(Poniaatowski) #2

Warto dodać, że jest z wejściem PCI-E.

A po drugie co chciałeś wywnioskować tym topiciem bo nie za bardzo rozumiem… :roll:

(Mateusz Golebiowski) #3

Chciałem tylko poinformować tych co nie wiedzą że taka jest oferta że za 73 zł dostają kartę graficzną która jest wydajnościowo na poziomie hd 3650 czy GF 8600gt które kosztują coś koło 200 zł. Że mogą zaoszczędzić sporo kasy to wszystko.

(Maciej Szankin) #4

I tak wziąłbym 8600.

Pomyśl sobie, co to jest, skoro kosztuje 7 dych, a konkurencja cały czas ceny trzyma 8)

(Poniaatowski) #5

To może warto było napisać jakiś artykuł i dać go na główną stronę, bo tych ktorych nie ma teraz na forum jutro o tym nie będą wiedzieli… A na pierwszej stronie zauważyli by…

(Darth ReX) #6

Palit sonic to bardzo dobra karta jest właśnie… Świetnie się kręci!

(Mariosti*) #7

Coś takiego x2 w CF na płytce z P35 chipsetem i 8600gts leży i kwiczy…

(Mateusz 931) #8

A cena o ile niższa …

(Ace Ventura) #9

zwykłego 8600gt to rozwala już na starcie, (800/1600 !!

(Rastko1) #10

oj tak na starcie to bo ja wiem 8600gt można też podkręcić, powiedziałbym że te karty są porównywalne.

Ale wracając do mojej myśli to ciekawe co z używanymi kartami właśnie , potrze na allegro to używki jakby po starej cenie 100-140zł coś jakby ostatnie zapasy magazynowe były czyszczone albo coś takiego

(Mateusz 931) #11

Elo! Czyli jest to karta lepsza od 7600GS ? Może ja bym sobie ją wziął a swoją i tak sprzedał drożej i bym wyszedł i na wydajności i na cenie ? :smiley:

W dniu 13.06.2008 , o godzinie 7:29 został dopisany post przez destroy

Coś czuje że nieźle się opłaca , koleś od nich napisał że przyszła duża dostawa i dlatego chwilowo taka cena … więć chyba grzech nie wziąć.

Aha to uznany sklep ?

(fiero) #12

No to teraz mam dylemat. Mam Gigabyte 2600XT, myślałem to sprzedać za ok 150zł (mam kupca), dołożyć 250zł i brać HD3870. Ale może jednak tylko dołozyć 80zł i puścić to w CF ?

Edit:

Po szybkim przejrzeniu ofert chyba bardziej sie opłaca sprzedać 2600xt za 150zł, dołożyć 80zł i kupić HD3850. Niestety od Palita i tylko 256 ramu ale wydajność będzie i tak większa niż 2x2600XT.

(Mateusz 931) #13

Po tych testach widać, że 2600 XT dostaje i to wyraźnie od 8600GT

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3169-35

Ale będzie lepszy niz 7600GS ? I można na tym zarobić (wydajnością i ceną)

Aha te testy były chyba robione na starych sterach. Może jest coś nowszego ? Jak uważacie warto czy nie , potrzebuje fachowych rad. Chłodzenie podobno jest ciche, karta nieźle się kręci.

e-gielda,

(Marcin0392) #14

Także posiadam GF 7600GS od Palita i chyba zamówię tą kartę, nawet jak będzie słabsza to sprzedam ją na allegro za więcej :stuck_out_tongue:

Lepiej poradzi sobie w nowych grach niż moja karta ? Prosze o info.

(Mateusz Golebiowski) #15

Wybacz ale te testy to można sobie w 4 litery wsadzić . Obecnie sytuacja się bardzo się zmieniła sterowniki do serii HD 2xxx są już dopracowane i nie ma z nimi najmniejszych problemów i wydajność jest naprawdę ( za tę cenę naprawdę super) na poziomie właśnie GF 8600gt.

tak samo było na początku z HD 3650 gdzie początkowe stery 8.3 były mało wydajne ale po wyjściu 8.4 dały niezłego kopa tej karcie.

ten co pisze że HD 2600xt nie jest wart zakupu zwłaszcza w tej cenie. to niech idzie i se kupi GF 7100Gs albo 8400gs :x z pewnością będzie bardziej zadowolony =D>

(Mariosti*) #16

Od tych testów egiełdy i ich “bestronnych” opinni już mi się słabo robi…

http://www.tomshardware.com/charts/desk … 604%2C1565

2600xt solo nie odstaje bardziej niż 7% od 8600gt, a w cf nawet przy średniej ze wszystkich rozdzielczości jest odrobinę szybszy od gts’a…

(Mateusz 931) #17

Dzisiaj do mnie dotarł , zainstalowałem full drivery 8.5 ściągnięte ze strony.

Spostrzeżenia, nie działa Gpu-z (nie raz się włącza) , nie działa Atitool, problemy ma RivaTuner. W Evereście nie widzę czunika ani w SpeedFan. W 3dmarku03 14k pkt (przy 7600GS miałem 16,5k) … jakieś rady sugestie ? w czym ja mam kręci ? aha często windows mi się zacina :confused:

tylko podoba mi się to że Assasin’s chodzi wszystko na full detale na 1024x768 , gdzie przy 7600GS dławił się.

(Lukaszalewski) #18

destroy , kręć ją z poziomu CCC. Po tem testy stabilności, ale to na pewno wiesz.

(Darth ReX) #19

Ponoć ten radeon kręci się znakomicie, możesz dociułać RAM nawet do poziomu 2,2GHz ale z rdzenia nie pójdzie więcej, niż 840-850Mhz.

(Lukaszalewski) #20

Czy pójdzie więcej niż 850 MHz nie wiem, wiem za to że tyle właśnie pójdzie i to z autopsji.