PAMIĘĆ - 128 MB\266 MHz+256 MB\333 MHz+512MB\333 MHz

kolejność ustawienia pamięci

mam pamięć: DDRAM 128 MB\266 MHz + DDR\SDRAM 256 MB\333 MHz

ustawione w pierwszym rzędzie [1]

1 Two 168 pin SDR DIM Slot

2 Two 184 pin DDR DIM Slot

mam zamiar dokupić pamięć : 512 MB DDRAM PC333 FSB

a moja płyta główna to

SHUTTLE MV42N P4M266 S478DDR u ATX

Moje pytanie dotyczy jak to konkretnie ustawić ,

z tego co sie doczytałem [po angielsku-instrukcja],

to że przy niewłaściwym ustawieniu komputer może mieć problem z uruchomieniem

z tego co słyszałem to będą działać jako [266 MHz] , można cośtam ustawiać aby działały niezależnie [266MHz i 333 MHz] ,ale planuje za jakiś czas zmienić płyte główną o częstotliwości [333 lub 400 MHz]

chce też zaznaczyć że nie znam sie jeszcze na podkręcaniu itym podobnych …

To i tak masz szczęście z reguły płyty tolerują albo SDR albo DDR , nie chcą współpracować tak jak ty masz.

Wszystko loteria,metoda prób i błędów,oczywiście wsadzisz moduł do gniazda DDR, może trzeba aktualizować bios,może być problem zasilania,brak współpracy z płytą i starymi modułami.

Moim zdaniem zostaw 512 w 1 banku DDR reszte sprzedaj,bo na wydajności dużo nie zyskasz, dopiero 1024 podnosi wydajność zauważalnie.

Praktycznie prędkość modułu 512 spadnie do max obsługiwanej przez płyte główną czyli 266.

Płyty przystosowane do OC pozwalają na przetaktowanie pamięci.

Potrzebna dobra płyta,zasilacz i markowe pamięci.

Ja bym się wstrzymał z zakupem modułu do czasu zakupu nowej płyty i kupiłbym 400.

dzięki za odpowiedż , chyba właśnie tak zrobie i zmienie płyte główną na 400MHz , tylko sie musze zorientować żeby mi to co mam teraz działało na nowej [procesor, karta graf.,a zwłaszcza procesor] , a wszystko ma częst. 266MHz,