Pamięć CL5 a obsługa CL6

Witam,

noszę się z zamiarem dokupu pamięci do swojego dziadka. W ofercie sklepu, w którym najczęściej robię zakupy sprzętowe, widnieje kość Kingston 2GB 800 CL6 (KVR800D2N 6 /2G), która całkowicie mi odpowiada. Tymczasem, na liście wspieranych pamięci od producenta płyty jest jedynie nazwa KVR800D2N 5 /2G, czyli ten sam model, ale z mniejszym opóźnieniem. Czy jednak dobrze mi się wydaje, że “słabsza” pamięć ze sklepu powinna zadziałać bez problemu, jeśli to jest praktycznie ten sam model, tylko z jednym gorszym parametrem?

Będzie działać bez problemu.

Dodane 20.12.2012 (Cz) 14:23

Tyle że płyta dostosuje ustawienia pamięci do najwolniejszej (czyli kość którą masz będzie działać z takimi parametrami jak ta nowa).

Dziękuję za szybką odpowiedź :slight_smile:

Pozdrawiam

E: stare kości planuję usunąć, a kupić dwie takie, jak powyżej.

Jeśli możesz to kup te z mniejszym opóźnieniem (czyli cl5).

Sklep oferuje właśnie niestety tylko CL6, a mi trochę zależy na czasie, więc wolę chyba kupić taką na miejscu, niż bawić się w zamawianie przez neta i czekanie na przesyłkę. Ciekawe dla mnie jest to, że beznadziejnie słaba pamięć, jaka obecnie jest w tym staruszku ma CL=4. Czy to oznacza, że kupując pamięć o ogólnie dużo lepszych parametrach, ale o CL=6, mogę w ogóle nie odczuć różnicy w korzystaniu z kompa?

Rózmice odczujesz napewno

Z ciekawości: podaj mi dokładny model modułu z CL4.

GoodRAM, GR533D264L4/512.

512MB? Do wywalenia jeśli masz tylko 2 sloty.