Pamięć DDR czy dobra do płyty?

Witam,

przepraszam jesli to nie w tym dziale powinnam zadać to pytanie…

Zakupiłam pamięć DDR 512…jedak po podłączeniu jej komputer się nie załącza tzn. włączy się ale nie ładuje systemu…(jeśl dobrze to ujęłam)

Nie wiem czy to wina np uszkodzonej pamięci…czy złego dobrania jej do płyty…do tej pory chodziła 256 333MHz teraz kupiłam 400 MHz,bo ktos mi tak zasugerował, ale nie wiem czy dobrze…

Podpowiedzcie mi, co mogę zrobić…co sprawdzić i jak…

Z góry wielkie dzięki… :slight_smile:

podaj nazwe płyty

jaką masz zasiłke (model)

jakiej firmy są ramy

próbowałeś zainstalować windowsa na nowo?

sprawdź ramy memtest-em ale z dosa

EDIT:

to jest w dobrym dziale

Nie próbowałam zaistalowac na nowo Windowsa, nie wiem jak sprawdzic ramy memtestem z dosa…poza tym nic mi się nie pokazuje na monitorze…więc nie wiem czy to możliwe… :frowning:

rozumiem ze masz włożoną 512 400mhz i 256 333mhz

i są koło siebie…

włóż do pierwszego slotu 512 a do trzeciego (nie drugiego!) włóż 256

sprawdź czy działa

jak nie to:

włóż 512 a wypnij 256

działa?

Możliwe, że trzeba będzie zrobić update BIOSU - prawdopodobnie Twoj BIOS nie obsluguje ilosci RAMu powyżej 512MB

ie sprawdzałam opcji 512 w pierwszym i 256 w trzecim…ale sprawdzałam samo 512 w pierwszym i zasilanie sie załaczyło, ale nic poza tym… nie wiem czy to wina płyty która może nie obsługuje 400MHz czy wina ramu?

obsłuży 4gb lekko

ma sata i te inne nowoczesne bajery! mobo nie ma 20lat! :smiley:

EDIT:

ramy są zepsute albo zasilacz (z allegro?)

sprawdź ramy na innym kompie

Jeśli nie obsługuje 400MHz to automatycznie obniiży wartosć do swojej magistrali np: 333MHz Ale po tym co piszesz, to najprawdopodobniej kość jest uszkodzona. W razie czego wsadź samo 256 i ściągnij aktualizaję do BIOSa

Zasilacz z allegro ale chodzi juz jakis czas…i polecali mi własnie ten tu na forum… może te ramy (też z allegro…ale miały sprawe być… :frowning: hmmm kurcze nie bardzo mam gdzie sprawdzic…

Złączono Posta : 17.11.2007 (Sob) 17:38

nie bardzo wiem jak mam tą aktualizację ściągnąć…zresztą ostrzegali mnie tu kiedyś że mogą byc problemy przy ściąganiu…nie bardzo wiem czy poradziłabym sobie z tym…

Złączono Posta : 17.11.2007 (Sob) 17:48

czy potrzebuję mieć spisane jakies dane do uaktualnienia biosu?