Pamięć DDR2 do Q6600

(Himmak5g) #1

Czytałem testy KŚ procka Q6600 i w wadach było napisane ze potrzeba do niego drogiej pamięci 1066Mhz. Czy to prawda bo w specyfikacji płyty technicznej Gigabyte Ga Ds4L Sli było ze wspiera ten procesor ale ona nawet nie obsługuje takiego ramu. Moze w teście chodziło o szyne pamięci??/ Pomóżcie bo nie wiem komu wierzyc. I oszczedźcie mi tych uwag ze po co biorę tego procka bo czytając posty stąd:http://overclock.pl/forum/viewtopic.php?id=3974 sie przekonałem. I od razu mówię że kupuję wersję GO.

(system) #2

Mam tego proca i mam do niego pamięć 800Mhz i działa. Przy zakupie nie myślałem o OC może to coś zmienia :stuck_out_tongue:

(Himmak5g) #3

No Mam zamiar kupic scythe Zugen i wykręcić gdzieś na 3-3,2 GHz. a czy jak pamieć jest jakiś no name to bedzie przyszkadzało w kręceniu proca???

(Alzajac1) #4

może przeszkadzać bo słaby ram może blokować możliwość dalszego podkręcania - zwiększając prędkośc proca przez FSB zwiększasz taktowanie RAM więc jak weźmiesz dobre to powinieneś osiągnąć 1066 MHz na pamięciach a jak słabe to się zablokujesz ;]