Pamięć dwustrona i jednostronna razem - możliwy konflikt?


(Vhipir) #1

Witam, zwracam się z teoretycznym pytaniem odnośnie pamięci RAM. Czy jeżeli posiadam 1 kość 2GB (jednostronną), to czy bez problemu mogę dorzucić drugą kość tego samego producenta, o takich samych parametrach, tyle że dwustronną? Czy może skutkować to konfliktem?


(Zed71) #2

nie powinno to skutkowac konfliktem. moze najwyzej nie dzialac w trybie dual ale... moze byc wszystko w porzadku. najlepiej w dualu jak sa dwie identyczne kosci.


(Monczkin) #3

rynofitium , nazwij proszę temat konkretnie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978


(Vhipir) #4

Niestety coś jest źle. Zdarza się, że komp wiesza się w trakcie ładowania systemu, lub już po załadowaniu w trakcie różnych czynności. W razie pytań podaję konfigurację kompa:

Phenom II X3 720 BE

MSI 770-G45

Asus Radeon EAH 5770 1GB

GoodRam 2x2GB DDR3 1333 (1 kość dwustronna, a druga jednostronna)

Chieftec 500W


(Longhorn2009) #5

Wymontuj jedną z pamięci i testuj programem MemTest86+ Potem zamontuj drugą i także przetestuj ją i wtedy dowiesz się, która z nich odpowiada za te błędy. Jeszcze możesz sprawdzić czy napięcie dla tych pamięci jest dobrze ustawione.


(Vhipir) #6

Ok, tak zrobię. Choć jestem w 99% pewien, że wina leży po stronie kości jednostronnej (została dokupiona ostatnio)


(Longhorn2009) #7

To jeszcze dla pewności sprawdź napięcie i timingi dla pamięci w BIOSie (odczytaj jakie powinno być z opakowania po nich). I wtedy testuj i poinformuj o rezultatach.