Pamięć i płyta główna

Witam. Mam pewien problem. Chcę sobie kupić 1GB pamięci ram. Gdy rozkręciłem komputer to na płycie głównej koło ramu pisało DDR a pod spodem DDR2. Mam dwa wejścia na pamięć ram. Czy chodzi że do pirwszego wejścia wchodzi DDR a do drugiego DDR2? Czy po prostu DDR2 nie będzie obsługiwalny prtzez płytę główną i mogę tylko kupić zwykłą kość DDR o parametrach takich jak moja obecna tylko większej poj.? :frowning: Obecnie mam 512 MB DDR PC3200 400Mhz, a moja płyta główna to Biostar. Komputer wcale nie taki stary bo ma trochę więcej niż rok. 8) Proszę o pomoc bo prymusem w tych żeczach nie jestem. :stuck_out_tongue: Pozdr.

Może coś więcej byś podał??

to jest oznaczenie banku 1 i 2.

tak

kup 512MB tej samej marki co masz aktualnie (o tych samych parametrach - zwłaszcza timingach).

Niestety nie znam modelu mojej płyty głównej. Znam tylko firmę. A nie chce mi się znowu kompa rozkręcać. Do technik_elektro a muszę koniecznie kupić 512MB a nie może to być 1024MB oczywiście reszta parametrów ta sama PC 3200 400Mhz itp. Bo 1 GB to trochę jak dla mnie za mało. Z góry dzięki za odp.

Zainstaluj program CPU-Z i wejdź w zakładkę Mainboard, tam powinieneś mieć model płyty głównej

możesz kupić tego ramu ile chcesz, pod warunkiem, że będzie miał takie parametry jak obecna kość no i żeby płyta główna obsłużyła taką ilość ramu

Ok. Wielkie dzięki za nazwe tego programiku. Bardzo przydatny. A jak mam sprawdzić ile ramu mi obsłuży płyta główna? Acha i jak wszedłem w zakładke SPD to w max bandwidth pisze PC3200 (200MHz). A jak ram wyjąłem to na nim pisze PC3200 400Mhz. To jaki mam ram PC 3200 200MHz czy 400MHz? I jeżeli kupie 400MHz to będzie działało?

Na stronie Biostara.

Dla DDR licz 2x, 2x200=400 Double Data Rate

Kup tej samej firmy, z tymi samymi opóźnieniami, i 400.

Nikt nie da gwar. że kostki nie będą się gryzły, mi bez problemu chodzą różne, a niektórym te same sprawiają problemy.

OK. Poprostu wyjme starą kość ramu i pójde do sklepu powiem żeby gość mi dał taką tylko 1GB i tyle. Co masz na myśli mówiąc gryzły?I skąd będę wiedział czy się nie “gryzą”?

Najlepiej weź 512MB takiej samej a nie 1 gb :slight_smile:

Ale 512MB to trochę mało będe miał 1GB a co to dzisiaj jest? Chyba jednak zaryzykuje. Mój znajomy miał 256MB dokupił 512MB i nic mu się nie dzieje nawet chyba innej firmy. :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 13.11.2007 (Wto) 21:03

Mam ostatnie pyt. Gdybym wyją tą kość co mam włożoną czyli DDR i kupił DDR2 to moja płyta główna by obsłużyła DDR2 czy tylko da rade tam włożyć DDR. A oto moja płyta gł. - Biostar P4M800CE-8237. Z góry dzięki.