Pamiec Kingston KVR800D2N5/2G a AMD

Witam,

mam pytanie odnosnie pamieci KVR800D2N5/2G zainstalowanej na plycie ASUS M3A-H/HDMI wraz z procesorem AMD Phenom 8450.

Zainstalowano mi taka pamiec w momencie kupna komputera. Niestety w instrukcji do tej plyty nie ma informacji zeby plyta ta obslugiwala te pamiec (obsluguje pamieci do 1066 w tym KVR667D2N5/2G oraz KVR800D2N6/2G. Nie ma natomiast KVR800D2N5/2G. Przeszukalem strone Kingstona wychodzac od typu pamieci i wskazala mi caly zestaw plyt z precesorami Intela. Komputer chodzi mi bez widocznych problemow (nie wiesza sie itp). Co do predkosci nie jestem w stanie ocenic bo nie mam porownania. I w zwiazku z tym mam pytanie. Jakie moge byc “konsekwencje” uzywania takiej pamieci i na co ma ona wplyw. Czy umieszczenie takiej pamieci w komputerze przez sprzedawce moze byc podstawa do reklamacji i wymiany na prawidlowa kosc ? Obawiam sie, ze w serwisie odpowiedza mi, ze skoro wszystko chodzi bez zarzutow, to nie mam podstaw do jakichkolwiek pretensji.

Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi i sugestie.

Pozdrawiam.

Ender

Wedlug specyfikacji producenta plyty i pamieci ta pamiec nie powinna dzialac pod moja plyta - chodzi o roznice CLK5 i CLK6 (N5 i N6), obsluguje 667 dla N5 lub 800 dla N6 a nie 800 dla N5, ale dziala. Pytanie jest takie na co moze miec to wplyw. Wedlug strony Kingstona to pamiec dla Intela a nie plyt obslugujacych AMD.

Pozdrawiam.

Ender.

Nie ma różnicy czy CL6 czy 5, będą chodzić i już :wink: ja też mam taką mieszanine w kompie, 512 mb 667mhz cl5 hyperX, 512mb cl5 667mhz, i 1gb cl6 800mhz ;p

No u mnie ta 2 Gb 800 Mhz CL5 to jedyna kosc w komputerze.

Z tego co widze w tym zestawie ktory podales nie masz ukladu 800 CL5.

Swoja droga ciekaw jestem ile trace wydajnosci w wyniku nie uzycia DUALChannell.

Pozdrawiam.

Ender

Dziekuje bardzo za odpowiedz co do tematu Dual Channel.

Pozostaje jeszcze nierozwiazana kwestia ewentualnych problemow zwiazanych z uzyciem nieodpowiedniej kosci pamieci (glowny watek zapytania). Jeszcze raz bardzo prosze o odpowiedz jezeli ktos cos wie w tym temacie.

Pozdrawiam.

Ender

…ale masz problem #-o Lepiej przecież, że masz w kompie pamięci CL5 - są szybsze niż CL6. Widzę, że popadasz w jakąś paranoje… To, że układ Dual chanel jest wydajniejszy to sprawa bezsprzeczna i szkoda, że nie dopilnowałeś tego przy zakupie. Niemniej jednak wzrost wydajności oceniam na 2-3% a nie na 10.

Pamięci są w standardzie DDR2 - który obsługuje i Intel i AMD