Pamięć Kingston

Chcę zamontować w swoim komputerze pamięć Kingston 512 MB 400 MHz czy nie będzie żadnych sensacji jeśli posiadam płyte główna pod PIV ECS P4 VXAD+. Proszę o radę bo boję się inwestycji która może okazać się niewypałem poniewaz plyta może nie chcieć pracować z tą pamięcią.

jeżeli tylko twoja płyta obsługuje kości DDR to problemów być nie powinno! a sensacje to były, ale XX wieku :smiley:

W tej chwili pracuje na kości Kingston 256 MB 333MHz z DDR PC2700 DIMM

ale chcesz zamienić kości czy dołożyć te 512 hmm :roll:

Oczywiście , że chce zamienić ta 256 ma byc jedną z podstaw drugiego komputera.

no więc jeżeli chcesz je zamienić żeby mieć 512 to probemów nie widzę !!

Dzięki, za radę bo byłem w salonie a tam jakieś matoły… ja nie musze się znać ale oni powinni…

Szczerze mówiąc nie znalazłem płyty PIV VXAD+, natomiast znalazłem płytę PIV VXAD i szczerze mówiąc obsługuje ona tylko pamięci DDR 200/266. Zakładając, że oznaczenie “+” oznacza jakiś nieco nowszy model (tzn. z obsługą pamięci DDR 333), to i tak może ona mieć problemy z pamięciami DDR 400. Na twoim miejscu kupiłbym raczej pamięci DDR 333. Jeśli już z takimi pracujesz, to masz pewność, że będą ci one chodzić prawidłowo.

zobacz czy twoja plyta obluguje FSB 400 i takie pamieci w pelni

a najllepiej

napisz na jakim chipie masz ta plyte dokladnie to ci powiem na 100%wtedy

Pamieci DDR 400 np.dzialaja na via dopiero od KT4AV ,poprzedia wersja np. KT4V czy wczesniajsza KT3V (wogule odmuwily wspolpracy)

niewspolpracowala dobrze z neiktorymi pamieciami DDR 400 np. Samsunga,TwinMos czy Elixira itd.o wysokich timingach

Aktualizacja BIOSU rozwiazuje tu sprawe wiec niema najmniejszego problemu co do zakupu

pozdro

Prwdopodobnie jeżeli by to była płyta ECS-a na Via to miała by problem z pamięcią DDR400 ale że jest na Intelu to choćby nawet pisało że obsłóguje do DDR333 to na 400 tez pójdzie, ja mam pł.Soltek gdzie powinny byc pamięci maxDDR266 a chodzi na dwóch 400-setkach po 256MB.Najlepiej zastrzec w sklepie tak na wszelki wypadek że jak nie pójdzie to żeby można było oddac lub wymienić.

Skoro twoja płyta obsługuje ddr 200/266 to i tak z nich nie wyciśniesz 400 Mhz a pójść pójdą skoro płyta obsługuje ten typ pamięci(ddr).

Twoja 400 bedzie po prostu robić za 266 dopóki nie zaktualizujesz biosu i tyle.

pozdro…