Pamięć Kingston

(Makssio1) #1

Chcę zamontować w swoim komputerze pamięć Kingston 512 MB 400 MHz czy nie będzie żadnych sensacji jeśli posiadam płyte główna pod PIV ECS P4 VXAD+. Proszę o radę bo boję się inwestycji która może okazać się niewypałem poniewaz plyta może nie chcieć pracować z tą pamięcią.

(Duch) #2

jeżeli tylko twoja płyta obsługuje kości DDR to problemów być nie powinno! a sensacje to były, ale XX wieku :smiley:

(Makssio1) #3

W tej chwili pracuje na kości Kingston 256 MB 333MHz z DDR PC2700 DIMM

(Duch) #4

ale chcesz zamienić kości czy dołożyć te 512 hmm :roll:

(Makssio1) #5

Oczywiście , że chce zamienić ta 256 ma byc jedną z podstaw drugiego komputera.

(Duch) #6

no więc jeżeli chcesz je zamienić żeby mieć 512 to probemów nie widzę !!

(Makssio1) #7

Dzięki, za radę bo byłem w salonie a tam jakieś matoły... ja nie musze się znać ale oni powinni...

(Magik) #8

Szczerze mówiąc nie znalazłem płyty PIV VXAD+, natomiast znalazłem płytę PIV VXAD i szczerze mówiąc obsługuje ona tylko pamięci DDR 200/266. Zakładając, że oznaczenie "+" oznacza jakiś nieco nowszy model (tzn. z obsługą pamięci DDR 333), to i tak może ona mieć problemy z pamięciami DDR 400. Na twoim miejscu kupiłbym raczej pamięci DDR 333. Jeśli już z takimi pracujesz, to masz pewność, że będą ci one chodzić prawidłowo.

(Xiao19) #9

zobacz czy twoja plyta obluguje FSB 400 i takie pamieci w pelni

a najllepiej

napisz na jakim chipie masz ta plyte dokladnie to ci powiem na 100%wtedy

Pamieci DDR 400 np.dzialaja na via dopiero od KT4AV ,poprzedia wersja np. KT4V czy wczesniajsza KT3V (wogule odmuwily wspolpracy)

niewspolpracowala dobrze z neiktorymi pamieciami DDR 400 np. Samsunga,TwinMos czy Elixira itd.o wysokich timingach

Aktualizacja BIOSU rozwiazuje tu sprawe wiec niema najmniejszego problemu co do zakupu

pozdro

(Zbych ) #10

Prwdopodobnie jeżeli by to była płyta ECS-a na Via to miała by problem z pamięcią DDR400 ale że jest na Intelu to choćby nawet pisało że obsłóguje do DDR333 to na 400 tez pójdzie, ja mam pł.Soltek gdzie powinny byc pamięci maxDDR266 a chodzi na dwóch 400-setkach po 256MB.Najlepiej zastrzec w sklepie tak na wszelki wypadek że jak nie pójdzie to żeby można było oddac lub wymienić.

(Buzu) #11

Skoro twoja płyta obsługuje ddr 200/266 to i tak z nich nie wyciśniesz 400 Mhz a pójść pójdą skoro płyta obsługuje ten typ pamięci(ddr).

Twoja 400 bedzie po prostu robić za 266 dopóki nie zaktualizujesz biosu i tyle.

pozdro...