Pamięć Komputerowa > Problem z wyborem

WItam, interesuje mnie nabycie GOODRAM DDR 2GB (2x 1024MB) 2048 DUAL-CH KIT jednakże zadam pytanie odnośnie tego, gdyż nie mam doświadczeń z tego typu podzespołami komputera i nie chcę kupić czegoś co mogłoby okazać się nieintegralne z moim komputerem.

Obecnie mam wbudowaną 256 MB PC2100 DDR SDRAM na komputerze AMD Athlon XP 1100 MHz z kartą graf. Radeon 9550 128 MB.

Czy gdybym kupił GOODRAM DDR 2GB (2x 1024MB) 2048 DUAL-CH KIT, to trzeba by zastąpić obecną kość czy też jakoś je połączyć (jeśli się da)?

Pozdrawiam

Wątpię by Twoja płyta była w stanie obsłużyć 2 GB RAM skoro masz na niej 256 MB obecnie. Popatrz dobrze do instrukcji płyty głównej

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

PTCG , przede wszystkim podaj model płyty głównej. Jak go nie znasz, to uruchom Everesta Ultimate. Z sekcji Komputer->Podsumowanie, spisz model płyty głównej.

No ja właśnie pytam aby nie zrobić gafy i nie kupić niekompatybilnego sprzętu.

Ogóle zależy mi na unowocześnieniu tego co tutaj mam, bez potrzeby kupna nowego komputera.

Nie będę się bawił w przepisywanie, kopiowanie, tylko po prostu zarzucam zrzutem ekranu everesta:

my.php?image=beztytuudf3.png

Jeśli okaże się, że nie da się tutaj nic podpiąć/zamienić, to szczerze prosiłbym o jakiś namiar (choćby na allegro) na sprzęt, który musiałbym nabyć. Sam będę miał z tym problem, więc proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Informacje o płycie

A zatem płyta powinna bez problemu te pamięci obsłużyć. Starą kość lepiej będzie wyciągnąć. Po co ma spowalniać pozostałe.

A może lepiej będzie kupić jedną pamięć 1GB (dla XP wystarczy)? Za to co zostanie+coś dołożyć i kupić lepszy procesor.

Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie. Czy jesteś pewny, że Masz Athlona XP 1100MHz, a nie czasami Athlona XP 2500+ albo Athlona XP 1700+.

(tylko przez źle ustawione FSB na 100MHz, procesor wolniej działa)?

Możesz dać zrzut ekranu z programu CPU-Z?

Ależ proszę! :

CPU: http://img53.imageshack.us/my.php?image=23073655xy4.png

MEMORY: http://img148.imageshack.us/my.php?imag … 248ab5.png

SPD: http://img262.imageshack.us/my.php?imag … 923hk7.png

Wracając, nie wiem czy dokupić jedną 1GB, czy dwie - tzn. jeśli się da podłączyć to tak, aby czytało w sumie 2000 ileś tam MB, zamiast 1024, to byłoby w porządku. Gigabajtem też nie pogardzę jeśli nie można obu.

A co do procesora… to kolejny temat, w którym się nie wypowiadam z braku doświadczenia, więc ośmielę się spytać: a jaki byłby dla mnie odpowiedni?

Pozdrawiam.

Posiadasz procesor na jądrze Palomino (technologia 0.18mikrona). Nie było procesora, na tym jądrze z tak niską prędkością. Mnożnik wynosi x11, więc można śmiało stwierdzić, że ten procesor to Athlon XP 1700+ (napięcie 1,75 V też się zgadza). W Biosie przestaw FSB na 133 MHz. Procesor przyspieszy. Co do innego procesora, to tutaj jest ich pełna lista :arrow: klik. Wyżej niż w Athlona XP 2500+ lub Athlona XP 2800+ nie inwestowałbym.

Co do pamięci, już pisałem, zgodnie z informacjami na stronie producenta, nie powinno być problemów.