[Pamięć RAM] 4GB/8GB - bardziej przyszłościowy zakup?

(Piotr Kupichaaa) #1

Witam,

co jest bardziej przyszłościowym zakupem przy składaniu nowego pc - 4GB czy 8GB RAM? Jestem przygotowany do migracji na system 64-bit w razie czego. Pytanie tylko czy tak gigantyczna (może pozornie) ilość pamięci jak 8GB jest obecnie potrzebna? Może lepiej wziąć 4GB,a sloty niech będą na zakup dodatkowej pamięci w przyszłości?

Pozdrawiam.

(Lightextract) #2

Ja mam 4Gb, tyle, że ja pracuje na Windows XP SP3...

Pamięci mam zajęte co najwyżej 500Mb z włączonym wszystkim ( zabezpieczenia, muzyka, pasek górny ze skrótami, komunikator itd. ) ...

Serio mówiąc, nie wiem po kiego kupować 8Gb, spróbuj kupić szybszą pamięć, a nie więcej pamięci :wink:

Poczekaj jednak na posty innych :smiley:

(Piotr Kupichaaa) #3

OS to będzie "siódemka", od ilości RAM będzie zależała zakupiona wersja x86/x64. Pamięć w obu przypadkach (4GB albo 8GB) będzie DDR3 1333 albo 1600.

(Mmiszczuk) #4

8GB. Teraz 4 GB to standard.

(Hitm3n) #5

Trochę mnie śmieszy tekst qwerty01. Wg mnie standardem jest 2GB, jeśli nie grasz w najnowsze tytuły. I narazie 4GB starczy spokojnie, zależy właściwie co chcesz na tym kompie robić, grać czy co :wink:

(Piotr Kupichaaa) #6

Najnowsze gry i dużo aplikacji jednocześnie pracujących.

(Hitm3n) #7

No to szybki 4GB, później będziesz mógł dołożyć, jak więcej RAM-u będą potrzebowały. Bo teraz nie ma sensu 8GB

(Dawiddek55) #8

ja bym brał te 8GB jeśli masz możliwość-zawsze to więcej, są bardzo szybkie, i na 8GB system będzie chodził b.dobrze- będziesz mógł po 2- tytuły gier mieć w jednym czasie, np. GTA IV, Cod 5 i coś jeszcze :smiley: (o ile procek Ci wyrobi :D)

(Klik9) #9

A po co komu 2 tytuły w jednym czasie? Chyba nikt tak nie gra...Tym bardziej, że różnicy w samym systemie między 4GB a 8GB (tej samej szybkości) nie zobaczysz, bo sam system wykorzystuje kilkaset MB...

(Hitm3n) #10

Wtedy faktycznie byś nie poniósł odpowiedzialności, jakby kolega zobaczył dymek z obudowy :slight_smile: (podpis)

A tak na serio, obecnie różnica między 8 a 4 GB nie będzie widoczna, nie ma ani gier ani programów, które potrzebowałby więcej niż 4 GB do PŁYNNEGO działania. Zakładając, że kupisz szybkie 4GB, starczy Ci tego na jakiś czas.

(Dawiddek55) #11

jak kto woli, z tymi grami to tylko przykład :smiley: poza tym nic nie powinno się spalić procek nagrzałby się do 70C i byłby reset i tyle :slight_smile: Chyba że zapomnisz kupić kilku wentylów w budzie :D:D Ale lepiej nie próbować, ja nie ponosze kosztów za spalony nowiutki zestawik :D. No na dzisiejsze czasy 4 GB Ci wystraczy, mozna póxniej dokupić te kolejne 4GB, jednak lepiej zrobić to teraz, później nie będziesz musiał szukać tego samego producenta/częstotliwości by dołączyć takie same ramy. Takto na miejscu kupisz te 8 GB identycznwego taktowania i będzie spox, poza tym kasa może gdzieś się zapodziać i nie będzie z czego nowych ramków kupić-ja bm brał od razu 8GB i starczyło by Ci to na kilka lat.

(Klik9) #12

Dawid, moim zdaniem mówisz źle, w komputerach nigdy niczego nie powinno kupować się na zapas, a szczególnie podzespołów. Za kilka lat standardem może być jakieś DDR5 i 2 GB tego DDR5 będzie lepsze, niż 8 GB DDR2 i co on wtedy z tym zrobi? Dziś do niczego mu się nie przyda bo za dużo, a za kilka lat tym bardziej, bo za stara technologia...

(system) #13

Ciekawy temat bo akurat się zastanawiam czy warto kupić 4GB czy 8GB. Obecnie mam 2GB (GeIL Dual Ultra 2x 1GB DDR2 800 MHz) i się zastawiam czy dołożyć 4GB czy też sprzedać to co mam i dać 8GB.

Dodam że ma to być pod windows 7 i tuner DVB-T.

(Cbool33) #14

4GB wystarczy. a jak nie to przecież jest dużo miejsca z dysku do pożyczenia :D:-D hehe

(superbike08) #15

oczywiście ze 4 GB wystarczy a tak wogóle to po co ci 8GB ramu ;/

(JNJN) #16

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

(Adamlor) #17

ewwentualnie jak sie bawic w duzo i szybki ram to bawić sie w tripple chanel 3x2gb 1600 i po klopocie :wink: