Pamieć ram 4gb good ram nie działa w slot 2 i 4

Witam podczas przekładania kości ramu zauważyłem ze slot 2 i 4 nie wczytuje good ramu natomiast kingston jest wczytywany  czyja może być to wina płyty głównej czy ramu ? 

Liczysz że ktoś ci napisze wyliczankę i ustali co powoduje problemy? Podaj podstawowe dane czyli rodzaj płyty głównej wraz z wersją biosu. Oraz dokładne parametry pamięci jakie chcesz zamontować.

asus m5a97 r2.0 wersja biosu 2601  goodram 1333mhz cl9 ddr3 

A pamięci w dwóch innych slotach mają te same parametry co te podane wyżej? Poza tym podaj model procesora ponieważ w specyfikacji płyty pisze że posiada jakieś ograniczenia względem pamięci zależne od procesora.

a same te good ramy są czytane ? 

bez tych kingston

goodram dziala we wszystkich slotach natomiast kingston dziala tylko w czarnych slotach

procesor amd X8 8320 3.5 ghz

jak wloze good ram do 1 slotu a kingston do 3 slotu to wczytuje mi 8176 mb w biosie a w programie cpu-z 8192  mb i nie wiem dlaczego 16mb nie mam 

16mb to zarezerwowana pamięć przez płytę główną. A same pamięci widocznie “gryzą” się miedzy sobą. Musisz wymienić wszystkie na jedną markę.

ale jak wloze samą pamieć kingston do slotu 2 lub 4 to nie chce sie wogle komputer wlaczyc a jak wloze do slotu 1 lub 3 to dziala kosc ramu a z goodram nie mam  problemu na wszystkich slotach dziala

kingston 1333 mhz CL9 ddr3  , goodram 1333 mhz cl9 ddr3

Popatrz jaki dokładnie masz model Kingstonów i porównaj z tymi listami QVL: http://www.asus.com/Motherboards/M5A97_R20/HelpDesk_QVL/. Może po prostu płyta nie radzi sobie z danym modelem.