Pamięć RAM a płyta główna

Chciałbym dokupić sobie pamięci RAM (DDR SDRAM). Płyta główna w moim kompie obsługuje częstotliwości RAMu do 400 MHz (tak napisano w instrukcji). Jest to płyta firmy Elitegroup, model KT600-A. Czy jeśli dokupiłbym RAMu z wyższą częstotliwością to czy wystąpiłyby jakieś zakłócenia w pracy kompa? Czy może w ogóle nowa pamięć nie działałaby?

płyty na KT600 nie obsługują wyższych pamięci jak 400Mhz (PC3200) nie jest również do przewidzenia czy jeżeli wsadzisz do płyty 2 pamiątki lub więcej DDR400 również “komp” będzie działał chipsety KT600 mają problemy z pracą 2 i wiecej pamiątek DDR400 , napewno komp będzie działał na pamiątkach DDR333 , ale to są tylko domniemania bo niektóre kompy na tym chipsecie działają z pamięciami (więcej jak jedna) DDR400 zależne jest to od konkretnego modelu płyty gł jak i od biosu. Standartowe typy pamiątek DDR były robione do max 400Mhz , powstały jakieś wyjątki DDR 425 ale ogólnie ciężko je spotkać w sprzedarzy , wyższe częstotliwosci mają DDRII ale to nie do twojej plyty, wogóle nie będą pasowały.

Będzie chodziło ale taktowanie DDR będzie ustawione na maksymalnie 400MHz przez bios więcej sie nie da :lol:

Oczywiście że będzie chodzić ale jak powiedział matron max 400mhz:)

Dzięki wszystkim za odpowiedzi!

Mam jednak jeszcze dwa pytania - o czym informuje częstotliwość RAMu? O szybkości wymiany danych? W instrukcji do płyty głównej napisano, że potrzebuję DDR SDRAM. A tymczasem w internetowym sklepie Trytona (http://www.tryton.com.pl) znalazłem RAM typu DDR albo typu SDRAM… Co o tym sądzić? Który typ pasował by do mojej płyty głównej?