Pamięć RAM - czy będzie pasować?


(Antyspam424) #1

Witam,

Postanowiłem nieco zainwestować w mojego "staruszka" i dokupić kilka komponentów zwiększających jego wydajność. Planuję dokupić 2 kości RAM DDR400 512 MB. Tyle słowem wstępu :slight_smile:

Znalazłem w instrukcji obsługi tabelkę (poniżej) w której są opisane parametry pamięci RAM do mojej płyty główniej (KT4V MS-6712).

a06f43518545fc6am.png

W związku z tym mam pytanie: które z pamięci poniżej będą u mnie działały na 100%? Zależy mi, aby pracowały z "pełną częstotliwością" (nie potrafię inaczej tego ująć). Kość z której firmy wg Was jest najbardziej godna polecenia?

PC3200

Nanya

Infineon

Hynix

a może inna?

Dziękuję serdecznie za pomoc.


(system) #2

Teoretyczne powinna chodzić każda kość DDR PC 3200 i niższa , ale z pomięciami tak już jest , że jak włożysz - odpalisz to dopiero wtedy masz pewność , że działa. Osobiście miałem przypadek , że mimo iż płyta powinna chodzić na PC3200 nie chodziła i już - mimo iż na innym komputerze o tych samch podzespołach wszystko było ok. Z tych kości które podałeś ja brałbym Nanya.


(Zbych ) #3

Chipset KT400 ,producent zapewniał że będą działać każde pamiątki , w "praniu" okazało się inaczej , napewno bedą działać pamięci 3xDDr266 , napewno zadziałają 2xDDR333 , i zadziała 1xDDR400 , niestety ale na tych płytach nie działają pamięci 2xDDR400 jak i 3xDDR400 , nawet nie chciały działać 3xDDR333 , a o mix-ach np 1x333, 2x266 nie będe pisał bo na tych chipsetach jest to loteria, pozatym takie mixy są nie wskazane.


(Antyspam424) #4

Mam przez to rozumieć, że mogę do moich 512MB DDR 333MHz dokupić takę samą kość (czy musi być tej samej firmy?) i nie powinno być żadnych problemów.


(Zbych ) #5

Ogólnie chipsety KT są bardzo "wybredne" i dokupienie innej firmy pamiątki może być "niewypałem" (czyt. loteria) najlepij uzgodnić ze sprzedawcą że w razie niedziałania pamiątka do zwrotu lub do wymiany.W niektórych sklepach nie doliczają "instalacji" pamięci do kompa więc najlepszym rozwiązaniem byłoby jednostke "pod pache" i do sklepu i niech oni dopasują coś "kontabilnego"


(Spman) #6

czyli nei ma szans zeby na tej plycie poszla jakakolwiek kosć z serii DD2? one maja taktowania zaczynajace sie od 533.


(efazeti) #7

ddr2 to w ogóle inne pamięci, nawet nie wejdą w slot od ddr


(klopas) #8

to szorty... jesli będziesz kręcił to OCZ bo sie ultra dobrze kręcą

a do zwykłego użytku to:

GoodRAM

Patriot

Geil

nie kingstony bo są w wydajności takie same jak goodramy albo i gorsze :stuck_out_tongue: