Pamięć RAM - czy będzie pasować?

Witam,

Postanowiłem nieco zainwestować w mojego “staruszka” i dokupić kilka komponentów zwiększających jego wydajność. Planuję dokupić 2 kości RAM DDR400 512 MB. Tyle słowem wstępu :slight_smile:

Znalazłem w instrukcji obsługi tabelkę (poniżej) w której są opisane parametry pamięci RAM do mojej płyty główniej (KT4V MS-6712).

a06f43518545fc6am.png

W związku z tym mam pytanie: które z pamięci poniżej będą u mnie działały na 100%? Zależy mi, aby pracowały z “pełną częstotliwością” (nie potrafię inaczej tego ująć). Kość z której firmy wg Was jest najbardziej godna polecenia?

PC3200

Nanya

Infineon

Hynix

a może inna?

Dziękuję serdecznie za pomoc.

Teoretyczne powinna chodzić każda kość DDR PC 3200 i niższa , ale z pomięciami tak już jest , że jak włożysz - odpalisz to dopiero wtedy masz pewność , że działa. Osobiście miałem przypadek , że mimo iż płyta powinna chodzić na PC3200 nie chodziła i już - mimo iż na innym komputerze o tych samch podzespołach wszystko było ok. Z tych kości które podałeś ja brałbym Nanya.

Chipset KT400 ,producent zapewniał że będą działać każde pamiątki , w “praniu” okazało się inaczej , napewno bedą działać pamięci 3xDDr266 , napewno zadziałają 2xDDR333 , i zadziała 1xDDR400 , niestety ale na tych płytach nie działają pamięci 2xDDR400 jak i 3xDDR400 , nawet nie chciały działać 3xDDR333 , a o mix-ach np 1x333, 2x266 nie będe pisał bo na tych chipsetach jest to loteria, pozatym takie mixy są nie wskazane.

Mam przez to rozumieć, że mogę do moich 512MB DDR 333MHz dokupić takę samą kość (czy musi być tej samej firmy?) i nie powinno być żadnych problemów.

Ogólnie chipsety KT są bardzo “wybredne” i dokupienie innej firmy pamiątki może być “niewypałem” (czyt. loteria) najlepij uzgodnić ze sprzedawcą że w razie niedziałania pamiątka do zwrotu lub do wymiany.W niektórych sklepach nie doliczają “instalacji” pamięci do kompa więc najlepszym rozwiązaniem byłoby jednostke “pod pache” i do sklepu i niech oni dopasują coś “kontabilnego”

czyli nei ma szans zeby na tej plycie poszla jakakolwiek kosć z serii DD2? one maja taktowania zaczynajace sie od 533.

ddr2 to w ogóle inne pamięci, nawet nie wejdą w slot od ddr

to szorty… jesli będziesz kręcił to OCZ bo sie ultra dobrze kręcą

a do zwykłego użytku to:

GoodRAM

Patriot

Geil

nie kingstony bo są w wydajności takie same jak goodramy albo i gorsze :stuck_out_tongue: