Pamięć RAM - jak zainstalować?

Witam, kupiłem pamięć RAM do mojego komputera tylko nie wiem gdzie mam ją podłączyć mam w zestawie dwie pamięci i chciałem się spytać czy można je obydwie podłączyć moja płyta główna to Epox EP-5PL945-J

Z góry dzięki za pomoc.

Jeśli nie wiesz gdzie je wetknąć, to nie bierz się do tego sam, poproś o pomoc kogoś kto wie co i jak. Poza tym istnieje spore prawdopodobieństwo, że kupiłeś niewłaściwe pamięci a próba instalacji “na siłę” źle się dla nich i płyty skończy.

Bardzo proste jest podłączenie pamięci.Ściągasz boczną pokrywę obudowy i obok chłodzenia procesora widzisz 2 podłużne kości. Są tam w zależności od płyty od 2 do 4 banków na pamięć.Jeśli masz wolme to tam montujesz,odpowiednio wciskając aż zatrzask wpadnie w swoje miejsce.Przy mocowaniu zobacz na kości w którym miejscu jest odpowiednie wycięcie.

dodam ze te zatrzaski najpierw musisz po bokach otworzyc i pozniej je zamknac…

Rodzaj pamięci DDR2

Liczba gniazd pamięci 2

Max. wielkość pamięci 2GB

Częstotliwość szyny pamięci 400 MHz

533 MHz

667 MHz

Taką pamięć kupiłeś? A zatrzaski się same zamykają o ile odpowiednio włoży pamięć

pamięć DDR2 Częstotliwość 533MHz

o i wiem jak i gdzie je wetknąć tylko chciałem wiedzieć czy po prostu tak można, dopiero zamierzam zmienić bo mam tylko 512 MB

dzięki za pomoc w razie jak by coś się działo to przecież napiszę.

Tylko nie wciskaj na siłę, jak wyjmiesz stary ram to spójrz jak siedział, i sprawdź po włożeniu czy jest dopięty, żebyś płyty nie usmażył jak ja kiedyś :stuck_out_tongue: