Pamięć Ram - jaka? gdzie? ile?

sam sobie odpowiedziałeś na pytanie :slight_smile: OCZ porządne kości, duże możliwości podkręcania ich samych. A-data również można polecić jak chcesz troszkę zaoszczędzić to wybierz je.

pod względem wydajności/możliwości/ zdecydowanie OCZ

“Podkręcanie” (popurarny OC -> overclocking) sprzętu komputerowego jest równoznaczne z godzeniem się na utratę praw do roszczeń gwarancyjnych. To po pierwsze. Po drugie… Kup to, co uznasz za dobre dla Ciebie… Moje zdanie już poznałeś :slight_smile:

Widze, że wywiązała się mała dyskusja, która nieco zamieszała mi w głowie :wink:

Zatem czy ta kość, którą wkleiłem w postaci linku do aukcji allegro, będzie odpowiednia dla mojego kompa? Jeśli nie, mógłby mi ktoś na chłopski rozum wyjaśnić dlaczego (i ew. podać lepszą alternatywe) - przynajmniej czegoś się tam naucze :wink:

Moim zdaniem po prostu najważniejszym parametrem pamięci RAM jest opóźnienie (tak zwane Cas Latency). Im wartość liczbowa ją przedstawiająca jest MNIEJSZA , tym lepiej. Gdybym ja miał kupować pamięć RAM to wybrałbym taką:

Kingston 512 MB HyperX PC3200 400MHz - http://www.skapiec.pl/site/cat/7/comp/106675

dla pewności podaj model płyty głównej jeżeli jest to minimum via kt400 lub starsza to bierz tego kingstona co podałeś :slight_smile: ram który obecnie posiadasz pracuje z magistral 266 (jest to najwolniejszy moduł ddr) jeżeli chcesz z niego korzystać to zakup ddr’a którego podałeś, przy małej mojej pomocy :-P, jeśli zaś nie chcesz korzystać z posiadanej pamięci - tylko z nowej to możesz kupić nawet tego HyperX z postu powyżej :wink: (oby zadziałał)

Chciałbym korzystać jednocześnie ze starej pamięci jak i tej którą mam zamiar kupić.

Tradycyjnie już, podsyłam szczegóły mojej płyty głównej :wink:

1607e05946ec5c5bm.jpg

na pewno będą działały

ten kingston którego link podałeś też powinien działać :-), jeśli zaś chcesz mieć pewność 100% to kup taki moduł - link poniżej. (nie sprawdzałem czy ddr400 o rozmiarach 512 będą działały ze starszymi kośćmi i płytami głównymi - sprawdzałem tylko 256Mb i one nie sprawiały żadnych problemów)

http://www.allegro.pl/item193432209_sup … fv_gw.html

z mojej strony to wszystko, pozdrawiam

Cześć,

Przypadkiem natknąłem się na tą dyskusję, a właśnie planuję zakup pamięci RAM. Moja płyta główna: GA-8IPE1000 Series, AGP 8X/Dual Channel DDR, Intel 865PE chipset. Chce kupić 1G pamięci, nie musi być kompatybilna z obecną kostką, która i tak wyląduje pewnie w koszu za niedługo. Cena do 250 zeta. Co byście polecili? Z góry dzięki za odpowiedź.