Pamięć ram - kupno

Witam

Obecnie mam 512 mb pamięci ram firmy Kingston. Chciałbym dokupić 1 GB ale nie wiem czy muszę kupić tej samej firmy czy może być inna? Czy te “karty” będą dawały efekt 1,5 gb ram-u i czy to nie za dużo?

512 mam wczepioną w 1 z 4 “slotów” koloru czerwonego ( są 2 czerwone i 2 zółte na przemian) W jaki “slot” włożyć nową kartę ram? Czym się różnią oprócz koloru ?

proszę o odp.

Firmy mogą być różne ważne, aby miały takie same taktowanie i timingi.

1,5 gb ram to nie za dużo.

I nie za mało.

Jeżeli obie kości zamontujesz w 2 slotach tego samego koloru, będą działały w trybie Dual Channel.

z gwarancji jaką posiadam piszę że mam kartę

Kingston 512MB 533MHz DDR2 Non-ECC CL4 DIMM

Przy zakupie zwracać mam uwagę na to aby wziąć kartę DDR2 DIMM PC2-4200 (533MHz) ??

czy to dobrze ?

uzytkownik6 , jak masz 32 bitowy sytem to najlepsza i najwydajniejsza bedzie 2x512 w jeden kolor i 2x1gb w drugi. A z Kingstonem bywa różnie, moj tata chciał kupić drugie 512, a wyszło w sumie 700 ileś.

Tak DualChannel to dobrze. Dobrze by bylo także gdybyś kupił z takim samym CAS.

tak mam

dlatego chcę 1 GB

No to widzę że chwalicie ten Dual Channel.

Znalazłem i postanowię chyba kupić taką samą jak mam tylko 1 GB i włożę 2 karty do 2 slotów tego samego koloru? …

Tu nie ma co chwalić, łot, tryb dwukanałowy, w którym dane zapisywane są raz na jednej kości, raz na drugiej (“wolna” kość jest wówczas czyszczona z danych).