Pamięć ram oraz podkręcanie procesora

Witam :smiley: Zamówiłem już części do nowego komputera i są to

MSI P45 Neo2-FR 430 zł

Intel Core Duo E5200 2.50 GHz BOX 286 zł

Kingston HyperX DDR2 2x1024MB 800MHz CL4 (4-4-4-12) BOX Low Latency 108 zł

Samsung SpinPoint F1 HD322HJ (320GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300, NCQ) 161 zł

PIONEER DVD+/-RW DVR-216D srebrny OEM 89 zł

Cooler Master Elite 331 czarno-srebrna 127 zł

Corsair VX450 450W 253 zł

Gigabyte Radeon HD 4870 512MB DDR5 PCI-E BOX 789 zł

Suma: 2243 zł

A więc mam 3 pytania:

  1. Dobre są te ramy ??

  2. Czy na tym sprzęcie pogram np. w GTA IV lub CRYSIS na najwyższych ???

  3. Byłem u jednego znajomego informatyk który właśnie mi złoży kompa i powiedział że narazie nie potrzeba podkręcać procesora i że w intela to wygląda słabo bo nie odczujemy dużej różnicy a tylko temperatura jest wyższa i szkoda gadać !!

Czekam na odpowiedzi :^o

  1. Nie

  2. W Crysis tak, GTA IV tnie się na każdym kompie.

  3. Na razie nie trzeba, ale w przyszłości (za kilka miesięcy) wręcz powinieneś to zrobić. Procesor jest stworzony do OC :slight_smile:

nie

nie, gta na kartach ati źle chodzi

:lol: pozdrów go

może tak było na pentiumach ale dc, c2d, to co innego

troche ram slaby nie lepiej jakies OCZ 1066mhz bylo kupic w podobnej cenie jest 60zl drozej

1 Są lepsze ale tragedii nie ma,

2 w Crysis nie bo jest słabo zoptymalizowany ale na wysokich tak, w GTA IV jeszcze gorzej gra jest tak fatalnie zoptymalizowana i pełna błędów że nawet na sporo mocniejszym sprzęcie się tnie.

3 Bzdura, powiedział tak pewnie dlatego że nie potrafi podkręcić, różnica jest i to odczuwalna, ten procesor jest stworzony by go podkręcić na minimum 3Ghz ale powinien wyciągnąć do 3,5-3,7Ghz. Zwłaszcza w Crysis powinieneś odczuć róźnice.

Ajc bo jak nie dobrze to zle :frowning:

Zamówiłem już cały ten zestaw!

Nie są te ramy aż takie złe ?? Bo mówił że są dla gracczy :stuck_out_tongue:

Po prostu zamówiłem już i nie mam odwrotu :frowning: Może za miesiąc dodam jeszcze 2 x 1gb patriot 800 ;d

Ramy nie są złe bo i tak lepsze od noname :stuck_out_tongue: Następnym razem zapytaj na forum zanim poskładasz komputer. A co do dokładania ramu innego producenta to sprawdź najpierw czy parametry pamięci są takie same. Najlepiej zrobisz jak sprzedasz kingstony i kupisz zestaw 2x2GB firmy np OCZ lub Patriot. Jeszcze lepszym pomysłem będzie wyszukanie w googlach jaka pamięć jest dobra (2x2GB) i ją zamówić.

A gdzie moge sprzedać takie ramy ;p??

http://www.allegro.pl, lub znajomemu, który Ci je polecił.

Znaczy wiem ze na allegro ale gdzie oprocz allegro i po jakiej cenie ;p

Aha ja te podzespoly kupilem na www.agito.pl :frowning:

A nie opłaca się jak już mam te ramy dokupic jeszcze 2gb te same ;p ??

http://www.swistak.pl :slight_smile: Te ramy nie są zbyt dobre. Dokupić możesz, oczywiście, ale na nich procesora zbytnio nie podkręcisz. Też mam 2x1024MB i planuję sprzedać te pamięci i kupić 2x2048MB. Wydaje mi się, że to jest bardziej opłacalna opcja. Szczególnie, że potem będziesz miał sloty na dodatkowe kości. Dzisiaj z ciekawości podkręciłem procesor i okazało się, że GTA IV jednak chce współpracować. Wystarczyło 3GHz żebym mógł grać prawie bez zacinek. Tylko pamieć mam zajętą w 95% :confused: Dlatego właśnie polecam taką a nie inną wymianę.

Troche poza tematem do obeznanych w oc. Czy to normalne, że bez zmiany napięć proceosor poleciał na 3GHz?