Pamięć RAM problem

(Agnieszkapalys1) #1

mam taki problem, w czwartek w laptopie pewna osoba wyjmowała RAM, żeby upewnić się dokładnie jakiego jest typu. ja się na tym mało znam. od piątku laptopa chciałam uruchomić dopiero dzisiaj. i tu pojawia sie problem, gdyż kontrolki sie swieca, słysze jak laptop sie uruchamia, a jednak nie ma zadnego obrazu. poastanowilam razem z bratem dostac sie do RAMu, okazalo sie, ze zostala ona krzywo wlozona. niestety mimo ze poprawilismy to, nadal nie ma obrazu na laptopie.

co mam teraz zrobic? pomocy...

(ixrw0w) #2

Może została pamięć uszkodzona

(eyeti) #3

Wyjmij pamięć i zobacz czy wszystkie ząbki wyglądają na całe.

Jeśli masz możliwość pożycz od kogoś moduł i zamontuj i spróbuj uruchomić laptopa :slight_smile:

(Agnieszkapalys1) #4

a jak nie mam takiej możliwości? jestem raczej zielona w tych sprawach. a jak kupie nowa i wloze tam, to bedzie dzialalo?

i czy to co mam na laptopie zachowa sie?

sama juz nie wiem co mam robic...

(ixrw0w) #5

Wyjmij pamięć i zobacz czy ząbki wyglądają na całe :stuck_out_tongue:

tak

(Agnieszkapalys1) #6

ale czy to w ogole dlatego może nie być tego obrazu? bo w sumie nic innego nie było robione, ostatni raz był włączany 23 grudnia i działał, a potem 25 była tylko wyjmowana pamiec RAM. do dzisiejszej proby uruchomienia

(Tezarrus) #7

a te ząbki w porządku są?

(Agnieszkapalys1) #8

nie wiem, ja tam nie widze zadnej roznicy, ale ja sie naprawde na tym nie znam, az sie teraz znowu boje to odkrecac i tam zagladac...

(Tezarrus) #9

chodzi o to czy się różnią od siebie te ząbki? powinny być wszystkie takie same.

(ixrw0w) #10

Aguś a żadnego znajomego, kolegi lub z rodziny co się zna chodzisz trochę na komputerach? Sprawdź te pamięci czy to co wchodzi w laptop te ząbki są wszystkie takie same, czy żaden nie jest jakiś krótszy albo coś odstaje sprawdź :stuck_out_tongue:

(Agnieszkapalys1) #11

zaraz sprawdze, a czy to mozliwe, ze to cos z karta graficzna, ze sie np wypiela???