Pamięć RAM - proszę o pomoc

(korni007) #1

Witam..od dawna mam już ten problem ale dzisiaj postanowiłem się za to wziąć..Mam 256 MB RAM firmy SpecTek.Wszystko było dobrze dopóki nie nastały restarty komputera...myślałem że to zasilacz...ale po wyjęciu właśnie tej kości okazało się, że to ona powodowała restarty...Testowałem ją w innych kompach - to samo..Przejechałem ją Memtestem86 oraz 86+ i też zero błędów...Już nie wiem co jej dolega..Pamięć w ogóle nie była podkręcana...Czy to już koniec z nią :?:Bardzo proszę o pomoc...Z góry THX :slight_smile:

P.S Mam jeszcze 2-gą kość no-name i ona sprawuje się świetnie :smiley:

(Porchekarera) #2

Czyli pamieć uszkodzona.

(korni007) #3

Na pewno:?: Nic już się nie da zrobić :frowning:

(Ciupa Michal) #4

korni007 ,

prawdopodobnie ram uszkodzony mechanicznie, może jakiś kość się przypaliła lub została przypadkowo uszkodzona

niestety raczej nic się nie da zrobić :frowning:

(Porchekarera) #5

Pewnie tak chociaż nie kotsztuje ona dużo więć zawsze można kupić nową.

(korni007) #6

Tak ale kość była nieruszana od nowości...chłodzenie jest OK...odkurzana buda była co 3 tyg...więc tak nagle koniec:?:

(Ciupa Michal) #7

sprawdź czy nie ma żadnych śladów przepalenia, oderwania itd.

(korni007) #8

Nie zero śladów...wszystko normalne...:confused:

(Ciupa Michal) #9

no to wtedy ramy są uszkodzone jakby w "środku", a z tym nie da się nic zrobić :frowning:

ewentualnie włóż tylko je do kompa i zobacz czy będzie działać

jeśli nie to ramy są do wyrzucenia :slight_smile:

ewentualnie jeśli masz gwarancje to idź do serwisu :slight_smile:

(Nicr) #10

spróbuj pobawić się w zmienianie tych pamięci na slotach - czasem pomaga - ja kiedyś co jakiś czas musiałem poprzekładać pamięci i było gi;] potem znów problemy i znowu przekładka i ok;)

jak to nic nie da, mem test nic nie da, to pamięć do śmiecia lub na gwarancje... Chłodzenie, odkurzanie itp nic tu nie ma do rzeczy - sprzęt komputerowy czasami lubi się popsuć bez przyczyny - jak wszystko;) zresztą to może być nawet wynikiem działania płyty, zasilacza, czegokolwiek czego nie możezs i nie masz jak sprawdzić, więc szukanie tutaj przyczyny mija się ze zdrowym rozsądkiem;)

(korni007) #11

Ok dzięki za pomoc...:slight_smile:

(Ciupa Michal) #12

korni007 ,

może być też tak, że masz jakiś no-name zasilacz i po prostu zasilacz był niestabilny, np. jakiś skok napięcia na ramie i ram został uszkodzony :slight_smile:

(Agatonster) #13

korni007 ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gifprzy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.