Pamięć ram - rada

Witam! W swoim komputerze mam wsadzone 2x256 RAM co daje w sumie 512. Zapewne każdy wie, że to dużo nie jest, a już nie wspominając o tym, że mam win vistę. Dlatego też postanowiłem dokupić sobie co nie co. Kasy dużo nie mam, bo zapewne pójdzie to z kieszonkowego :smiley: Nowy komputer kupie tuż przed przeprowadzką, która odbędzie sie za jakieś pół roku. W tedy sie wyszaleje. Teraz musi wystarczyć mi to co mam… Biorąc pod uwagę dosyć tanie pamięci ram to sobie dokupię właśnie to. No ale za bardzo sie na tym nie znam. Słyszałem, że w kompach są 4 wejścia na ram… Widziałem też użytkowników którzy mieli np siedemset ileś ramu(czyli zapewne 512 +256 bądź 3x256) Czy jest to możliwe? Czy jest możliwe, że mógłbym sobie dokupić 1MB ramu i mieć razem 1536RAM? Czy chociaż by dokupić 512 Ram i mieć 1024? Czy jest to od czegoś uzależnione? (nie wiem gdzie sie podczepia ram, może po płyt główną? w razie czego podam specyfikacje całego mojego kompa: Procesor: Intel® Pentium® 4 CPU 3,00GHz ; Karta Graficzna: NVIDIA GeForce FX 5500 ; płyta główna: skubańca nie mogę znaleźć żadnym programem… może po prostu na płycie głównej będzie napisane? jak tak to powiedzcie to rozkręcę kompa). Z góry dzięki za pomoc!

pozdrawiam

Zależy od chipsetu na płycie głównej ale zwykle nie ma problemu z zapełnieniem wszystkich slotów 1GB kościami ramu.

Co mi polecasz? Wydatki tak do 100zł. Ile jest slotów na koście ram? Czy to co mam może iść do kosza? Czy moge to jeszcze jakoś wykorzystać? Da sie zrobić tak?: 2x512 (czyli to co mam teraz) + 1024 ram

Specyfikacja mojej płyty głównej: http://i6.tinypic.com/6xfwhox.jpg