Pamięć RAM Samsung DDR nie działa na płycie Asus k8v-x se

Witam :slight_smile:

Wczoraj otrzymałem od znajomego 2 kości pamięci DDR1 PC 3200 1GB ale po wsadzeniu ich i włączeniu komputera

głośniczek piszczy i nic się nie dzieje.

Aktualnie posiadam pamieć : 1x 512MB PC 3200 (200MHz) i 1x 256MB PC 2100 (133MHz)

Płyta główna : asus k8v-x se

Proszę o pomoc

Sprawdź w instrukcji jaki kod błędu pasuje do pisku z głosnika.

Czy obie kości to pamięć niebuforowana? Czy kości są zgodnie z chipsetem VIA? Czy włożone pojedynczo działają? Czy w BIOS masz ustawione wszystko na auto (ewentualnie przywrócone wartości domyślne - patrz CMOS reset)?

Piski oznaczają Problem z Pamięcią.

Na naklejce pisze Unbuffered czyli tak , jest niebuforowana. Wsadzałem je pojedynczo i

wykonałem CMOS Reset i dalej to samo.

Z tego co wyczytałem z Manuala tej płyty obsługuje ona kości 1GB więc nie wiem w czym problem :frowning:

Na naklejce nie ma informacji o zgodności VIA.

TmMalina , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Przetestuj te kości pojedynczo.Wyjmij wszystkie i włóż tylko jedną 1 GB.

Później tę wyjmij i włóż tę drugą 1GB.

Jeżeli samodzielnie będą działać to wtedy zacznij je łączyć zaczynając od najpojemniejszych.

Ta kość 250 MB będzie Ci spowalniać inne i zamiast prędkości PC3200 będzie PC2100.

Podaj nazwę płyty głównej.

Wkładałem kości 1GB pojedynczo na domyślnych ustawieniach BIOS i dalej piski głośnika

Płyta główna to Asus k8v-x se Rev 1.xx

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/soc … v-x_se.pdf

Płyta główna jest z 2005 roku.

Pamięci mogą być uszkodzone, albo nie współpracują z chipsetem VIA.

Bolączką pamięci DDR1 był często brak współpracy z niektórymi chipsetami.

W manualu jest spis współpracujących pamięci, ale ta lista nie jest od wielu lat aktualizowana.

Sprawdź czy masz najnowszy BIOS nr.1501 z 26.10.2006r.

BIOS to nr.1007 z 07.05.2005r.

Postaram się jak najszybciej go zaktualizować i sprawdzić pamięć na innym komputerze.

Dziękuje za pomoc.