Pamięć RAM - sprzętowe zarezerwowanie aż 3164MB

Witam, mam problem z pamięcią RAM. Otóż posiadam laptopa hp Pavilion g7 z dwoma kartami graficznymi intela i radeona hd 7600m series. Problem polega na tym że mam 4gb ram a dostępne jest tylko 933mb. W monitorze zasobów zobaczyłem przy pamięci że mam sprzętowe zarezerwowane 3164mb a w użyciu tylko 776 + wstrzymana 157. Pomoże mi ktoś coś z tym zrobić ?.

Z góry dziękuje za odpowiedź

cienszczo , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Liczby się zgadzają, tj. masz 4097MB pamięci, a powinno być 4096MB, widać dochodzą zaokrąglenia. Możliwe, że dane są przedstawione w nieprzejrzysty sposób, jeżeli komputer dobrze chodzi olej to  :?

Wrzuć screena bo z tego co piszesz zrozumiałem że wszystko jest w porządku :wink:

Dodam że zmieniłem windowsa 8 na 7 x32 bity.

http://i60.tinypic.com/301n3nq.jpg

Hej,

A ile w BIOS/UEFI pamięci RAM masz przypisanej do karty graficznej?

Pozdrawiam,

Dimatheus