Pamieć RAM w Windows 7 RTM 32-bit

(Keriu) #1

Witam. Mam takie pytanie dlaczego w Windows 7 RTM 32-bit widzi u mnie tylko 2,94GB Ramu a nie 3,25. Pozdrawiam

Mój config:

Intel Core 2 Duo E8400 3.00GHz

Asus P5B Premium Vista Edition

Patriot 2x1GB DDR2 800MHz CL5

Kingston 2x1GB DDR2 800MHz CL5

GeForce 9600GT 512MB DDR2

(Łukasz14) #2

keriu , bo tak już jest on dostosowany, zainstaluj x64, będzie widzieć pełne 4 GB RAMu :slight_smile:

**Kamil/|** , chyba się zapominasz, nie jesteś z administracji :X

(Newton) #3

Jemu nie chodzi o to czemu nie widzi mu 4GB ramu, lecz czemu zamiast 3,25 widzi 2,94.

U mnie przy takiej samej ilości, widzi 3,25 więc...tu jest pytanie: Skąd ta różnica?

(niezDarek) #4

możliwe że system musi jeszcze zaadresować dodatkowo jeszcze jakieś urządzenie i używa do tego pamieć RAM programu takie jak np. Everest poprawnie wykrywają pamięć ??

(system) #5

Nie ma reguły, że system będzie widzieć 3,25GB. Tyle będzie max, ale jak już niezDarek powiedział, że dodatkowe urządzenia wymagają zaadresowania i od tego zależy ilość RAM - u mnie było widoczne 3,1, po zainstalowaniu 64bit - działa lepiej niż na 32;P

(Magik) #6

OT, nic nie wnosi do tematu. Kosz

(system) #7

Dziwne, ja mam system x86 i 4GB ramu - widzi wszystko i korzysta ładnie - dzięki PAE. Sam system zużywa mniej pamięci niż wersja x64 (co jak co, ale niektóre typy zmiennych ważą w x64 dwa razy więcej :wink: Stosowane optymalizacje, np. forsowanie enum do 64 bit też powodują zwiększenie ilości używanej pamięci RAM ). System chodzi szybko i stabilnie, PAE nie powoduje odczuwalnego narzutu. Tak więc Windows powinien automatycznie włączyć PAE przy wykryciu takiej ilości pamięci - jeżeli tak nie jest - poszukaj w googlu linków jak to odblokować.

(Ryan) #8

PAE czasem prowadzi do niestabilności systemu, jeśli stwrowniki do jakiegoś sprzętu były pisane przez studentó w stodole. Nie polecam, jeśli nie jest niezbędne. A skoro już się czepiam... :wink: Urządzenia nie wymagają adresowania tylko mapowania w przestrzeni adresów logicznych. ;-]