Pamięć RAM - Za duże użycie w stosunku do uruchomio procesów

System: Win 7 x64 Ultimate

CPU: AMD Phenom X3 8450 (OC - 2.42 GHz)

Ram: 4GB Kingston Hyper X

GPU: Radeon HD 3870 512 MB 256bit

Mam pytanko jak dokładniej niż przy pomocy “Resource Monitor’a” sprawdzić co dokładnie używa mi RAM’u, i tak jak mówię chciałbym zobaczyć WSZYSTKO tak, że jak później to ręcznie policzę to że wszystko się będzie zgadzać i będę jeszcze mógł swój OS jeszcze trochę odchudzić, bo moim zdaniem 900+ mb to zdecydowanie za dużo :wink:

Pełny obraz

Tak poglądowo żeby było.

944 MB w użyciu a podliczając wszystkie procesy jest tego 541,20 MB.

Dlatego ciut mnie zastanawia gdzie jest to 400 MB ;). Teoretycznie może używać tej pamięci karta graficzna bo nawet jej sterownik mówi, że może współdzielić jakieś 1.7 GB pamięci RAMu, ale z drugiej strony Hardware Reserved mam 1MB.

Więc jeśli ktoś potrafi mi pomóc to bardzo proszę, będę wdzięczny :DD.

Wszystko jest OK to jest dobre użycie ramu ja miałem tyle samo

Nie mam problemów z za małą ilością RAMu ale zdało by się wiedzieć co go tyle zjada tak naprawdę xD, a przy okazji tylko uciąć co tam niepotrzebne :wink:

twój system za mało pamięci ram używa

a te 400MB to pewnie żeby przyspieszyć uruchamianie programów (Windows\Prefetch)

wiesz że tym system będzie używał mniej ramu tym wolniej będzie chodził ??

To jest raczej oczywiste, a czy wiesz że prefetcher jest ładowany do svhosta ? więc teoretycznie widzę ile on pamięci używa :wink:

Obcinałem już usługi i zostawiłem te które uważam za niezbędne do szybkiego działania systemu i działa teraz naprawdę szybko jak na parametry które ma.

Tyle, że wnerwia mnie fakt, że nie widzę dlaczego mam zjedzone tyle RAMu, nie wiem co jest załadowane w te 400 MB, a wolałbym wiedzieć.

tearu , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Mam nadzieję, że nazwa tematu już jest trafna ;). Dziękuję za lekturę.