Pamięć Ram

Witam, przymierzam się właśnie do dokupienia trochę Ramu, użyłem programu CPU-Z, by sprawdzić dane mojego Ramu:

DDR, 256 MB (2x128) DRAM Fraquency 133.3 MHz

PC2100 Kingston KVR266x64c25/128

I obok "Chanells # mam “Dual” o co chodzi z tym Dualem? mogę dokupić teraz 1 kość po 256 ramu? czy musze 2x128, proszę pisać wszystkie sugestie itp. dotyczące tej sprawy ;-)))

Pozdrawiam, m09

musisz kupić 2x128 ramu takie same.jeśli komp do systemu i pracy to spox trochę ramu się bardzo przyda ale jeśli do jakiegokolwiek grania i nowszych systemów to niestety ja bym kupował nowego kompa bo ramy słabiutkie

Najlepiej byś zrobił, sprzedając te dwie kości po 128 MB, wyjdzie jakieś 30 zł za obie na allegro, a dokupił sobie jedną kość 512 RAM SDRAM 133 MHz za 30 - 35 zł, również na allegro. Ja mam podobny zestaw, tylko że chodzi na kościach 2 x 256 MB SDRAM i nie narzekam na szybkość :slight_smile:

Przecież napisał, że ma obecnie DDR a nie SDR. Na Twoim miejscu sprzedałbym te dwie kości i kupił, w zależności od tego ile ramu chcesz mieć, 2 takie same. Np. jeżeli chcesz 1 GB, to 2 x 512 DDR, oczywiście PC2100 (266 mhz). Co do dual’u: http://pl.wikipedia.org/wiki/Dual_channel

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN