Pamięć RAM


(Tosini) #1

Nie wiem czy to jest odpowiedni dział na tego typu zapytanie ale nie znalazłam bardziej odpowiedniego. Mam stary komputer - chodzi generalnie MARNIE i nawet winamp stanowi dla niego wyzwanie co doprowadza mnie do istnego kociokwiku podczas pracy na nim. Oczywiście czeka go formacik ale przy okazji chciałabym dokupić pamięci operacyjnej. Obecnie posiadam 725 MB RAMu. Chciałabym dokupić więcej albo najlepiej kupić od razu 2 GB. Niestety nie mam o tym zielonego pojęcia i nie wiem czy w ogóle mogę wsadzić do mojego "staruszka" coś takiego. Tu są parametry mojego komputera http://i40.tinypic.com/24w6ovc.jpg. Proszę o radę, a najlepiej o link do odpowiedniego "cudeńka" dla mojego kompa tak żebym wiedziała co mam panu w sklepie komputerowym powiedzieć i przy okazji nie wzbudzić politowania :wink:

Ps. I proszę mądrali o nie pisanie rad typu "kup sobie lepiej nowy komputer" bo z tym złomem już się nic nie da zrobić" :wink:


(Cedar) #2

Podaj model płyty głównej - uruchom program CPU-Z http://www.dobreprogramy.pl/CPUZ,Progra ... 13047.html i w zakładce "Mainboard" go znajdziesz.


(Tosini) #3

Płyta główna http://i42.tinypic.com/2j31lc9.jpg


(Cedar) #4

Tu masz opisaną Swoją płytę: http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec ... 5gvme.html

Pamięci DDR (I), max 2 GB (2 x 1 GB)

Przykładowe aukcje z tymi pamięciami (od 512 MB): http://infobot.pl/r/1KkY

PS. Podaj jeszcze zawartość zakładki SPD z programu CPU-Z - zobaczymy jakie masz obecnie zainstalowane pamięci. Zwróć uwagę, że w tej zakładce, po lewo masz "przełącznik, którym przełączasz moduły, które chcesz zobaczyć - pokaż oba.


(Tosini) #5

Dziękuję :smiley: