Pamięć RAM

Witam

Znajomy przyniósł mi komputer, gdzie chciał abym mu sformatował, formatowanie przebiegło bardzo dobrze, aż do momentu kopiowania plików z płyty systemowej na dysku, pojawiał się błędy gdzie nie można było skopiować plików, od razu stwierdziłem ze uszkodzona jest pamięć RAM, sprawdziłem programem MemtTest86 gdzie wyskoczyło kilka tysięcy Error, gdzie jeszcze chciałem wykluczyć inne przyczyny więc, usunąłem partycje stworzyłem nowe w konsoli odzyskiwania załadowałem nowego MBRa i a zastosowałem komendę sprawdzającą błędy CHKDSK /p /r przy próbie instalacji klops, znowu nie można skopiować plików, jeszcze jedna rzecz która chciałem sprawdzić czy może kondensatory nie są uszkodzone, po rozkręceniu obudowy, wszystko zdawało się OKI, jedną rzecz którą zrobiłem to pamięć DDRAM włożyłem do innego gniazda i co się okazuje??? system dał się zainstalować, bez jakichkolwiek błędów, ale po sprawdzeniu ponownym programem MemtTest86 okazuje się ze nadal występują błędy, zaznaczę tylko ze jest kilkadziesiąt.

Moje pytanie jest takie czy należy wymienić tą pamięć, czy możliwe jest aby pokazywało tyle tysięcy błędów, czy uszkodzone jest gniazdo, a może cała płyta, czy mogę jeszcze coś sprawdzić zrobić aby komp hulał???

Należy wymienić kość na sprawną.

Wstaw do podejrzenago gnizada inną kość RAM’u, która jest sprawna w 100%, będziesz wiedział czy gniazdo jest uszkodzone, czy jednak wina leży tylko i wyłącznie po stronie uszkodzenej kości RAM.

:okulary:

czy są jeszcze jakieś przyczyny takiego zachowania jak wyżej pisałem??

Najpierw pamięć - nie ma prawa być żadnych błędów