Pamięć RAM

mam pytanie …

mam 256 ram i zamierzam kupić 1 kość 512 co dałoby mi 768 ram znajomy mi mówił , że ten nowy ram bedzie sie dostosowywal do tej z 256 (starej ) co nie dałoby mi 768 tylko 512

czy to prawda ?

najlepiej mieć 2 takie same kości więc lepiej kup 256 identyczną wtedy będzie 512 i za mniejszą cene

Najlepiej miec takie same kosci pamieci jezeli chcesz miec 768 MB to kup 3 razy 256 MB jezeli masz tyle gniazd. Inni mowia ze to bez roznicy. Moja rada kup 256MB.

nieprawda. musi to byc kość tego samego typu co masz czyli np. jak masz DDR SDRAM PC3200 to kupujesz DDR SDRAM PC3200 itp. wielkość pamięci nie ma znaczenia

Nieprawda! Ja mam 2 kości ramu 512 Mb i 256 MB i u mnie widnieje jak byk, że jest ro 768 MB. bay!

Źle ci wytłumaczył albo źle go zrozumiałeś. chodziło zapewne o prękość taktowania: przykładowo masz starą pamięć 256 Mb DDR 333 a kupujesz nową 512 Mb DDR 400. I wtedy obie ci chodzą na 333 Mhz. w tym sensie się nowa dostosowuje do starej.

Wszystko to co napisałem jest prawdą tylko wtedy, jeśli starszą pamięc będziesz miał wolniejszą od nowszej. No i ściślej - to będa one obie chodzić tak, jak ustawisz im FSB w biosie kompa. Jak ustawisz na DDR 400 to pójdą obie na 400 o ile oczywiście tamta starsza wydoli. Poznasz po ilości resetów kompa czy wydoliła czy nie :slight_smile:

sprawdziłem w gwarancji mam 256 ddram 400 mhz :mrgreen:

bedzie chodzić :smiley:

Kupiłem 512 MB Ram i mam problem! !!

To nowa kość.

Może masz zintegrowaną kartę grafiki i w biosie masz przydzielone 64 MB pamięci dla karty.

512 - 64 = 448 MB

Sprawdź ją tym programem.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=50125

AAAAA To Juz wiem dlaczego. Bo mam zintegrowana karte Wlasnie mam Geforce 6100 zintegrowanego na plycie biostar. Stokrotne Dziekii.Myslalem ze pamiec ram jest uszkodzona. Jeszcze raz stokrotne dzieki