Pamięć RAM

(Sam Fisher) #1

mam pytanie ...

mam 256 ram i zamierzam kupić 1 kość 512 co dałoby mi 768 ram znajomy mi mówił , że ten nowy ram bedzie sie dostosowywal do tej z 256 (starej ) co nie dałoby mi 768 tylko 512

czy to prawda ?

(Dudas bad boy) #2

najlepiej mieć 2 takie same kości więc lepiej kup 256 identyczną wtedy będzie 512 i za mniejszą cene

(Jarek N.) #3

Najlepiej miec takie same kosci pamieci jezeli chcesz miec 768 MB to kup 3 razy 256 MB jezeli masz tyle gniazd. Inni mowia ze to bez roznicy. Moja rada kup 256MB.

(Marek Kozaczuk) #4

nieprawda. musi to byc kość tego samego typu co masz czyli np. jak masz DDR SDRAM PC3200 to kupujesz DDR SDRAM PC3200 itp. wielkość pamięci nie ma znaczenia

(G Swirydowicz) #5

Nieprawda! Ja mam 2 kości ramu 512 Mb i 256 MB i u mnie widnieje jak byk, że jest ro 768 MB. bay!

(Farall) #6

Źle ci wytłumaczył albo źle go zrozumiałeś. chodziło zapewne o prękość taktowania: przykładowo masz starą pamięć 256 Mb DDR 333 a kupujesz nową 512 Mb DDR 400. I wtedy obie ci chodzą na 333 Mhz. w tym sensie się nowa dostosowuje do starej.

Wszystko to co napisałem jest prawdą tylko wtedy, jeśli starszą pamięc będziesz miał wolniejszą od nowszej. No i ściślej - to będa one obie chodzić tak, jak ustawisz im FSB w biosie kompa. Jak ustawisz na DDR 400 to pójdą obie na 400 o ile oczywiście tamta starsza wydoli. Poznasz po ilości resetów kompa czy wydoliła czy nie :slight_smile:

(Sam Fisher) #7

sprawdziłem w gwarancji mam 256 ddram 400 mhz :mrgreen:

bedzie chodzić :smiley:

(Doom Swat) #8

Kupiłem 512 MB Ram i mam problem! !!

(JNJN) #9

To nowa kość.

Może masz zintegrowaną kartę grafiki i w biosie masz przydzielone 64 MB pamięci dla karty.

512 - 64 = 448 MB

Sprawdź ją tym programem.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=50125

(Doom Swat) #10

AAAAA To Juz wiem dlaczego. Bo mam zintegrowana karte Wlasnie mam Geforce 6100 zintegrowanego na plycie biostar. Stokrotne Dziekii.Myslalem ze pamiec ram jest uszkodzona. Jeszcze raz stokrotne dzieki