Pamięć SDRAM - którą oddać?

Dostałem 256MB SDRAM PC133. W zamian za to, znajomemu zapłaciłem i daję kość 128MB SDRAM PC133. Sęk w tym, że mam dwie kości. Jedną obustronną (moduły są rozmieszczone po obu bokach pamięci) a druga - jednostronna.

Pamięć 256 jest jednostronna.

Pytanie moje jest takie. Którą kość lepiej oddać. Obustronną czy jednostronną? Różnią się one wydajnością?

Nie.

Ważne,aby płyta obsługiwała dany moduł poprawnie.

Z reguły moduły dwustronne lepiej pracują na starych płytach.

I nie będzie problemów, że 256 jest jednostronna a 128 - dwu? Nie będą się gryzły?

Póki co mam możliwość jedynie włożyć pamięć i zobaczyć, czy BIOS ją widzi - nie mam systemu zainstalowanego na tamtym sprzęcie.

Musisz sprawdzić jak pracują razem - loteria.

Komp musi wykrywać pamięć prawidłowo,nie resetować się i reszta - czyli trzeba najlepiej mieć zainstalowany system i sprawdzić.

To czy razem pracują i komp wykrywa prawidłowo moduły i ilość pamięci wstępnie pokaże bios przy starcie - procedura POST,plus ewentualnie test pamięci:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=50125

No i w BIOS-ie ustawiłem wykrywanie pamięci (PC) na Auto, bo miałem do wyboru jeszcze 66/100/133. I nie było problemów przy żadnej kombinacji. A system będzie unixowy, ale to plany na wakacje, a teraz po prostu kompletuję sprzęt…

Jednym słowem - POST wykrywa obie opcje (jedno+jedno i dwu+jedno) prawidłowo

Przeleć je razem jeszcze testem,ale powinno być dobrze.

Czyli jakby co - zostawić do płyty MSI 6318 moduł obustronny?

TAK - z reguły są to moduły BX ,ale nie jest to zasadą.