Pamięć USB i nowe USB na płyte główną

Chciałbym kupić sobie Pamięć USB, jakieś 2 bądź 4gb. Ta pamięć miałaby miec dość duży przesył danych. Myślałem o firmie “pqi”. Czytałem że jest to dobra firma z dobrymi przesyłami danych tyle że czasami trafia sie trefny towar że ma mały transfer albo sie poprostu rozsypuje… Znacie jakieś dobre USB innej firmy? Patrzałem na http://www.komputronik.pl i nie wiele znalazłem.

I jeszcze jedno pytane. Mam stara płye główną z portami USB 1.1 więc gdybym kupił np. 4 porty USB 2.0 na PCI to działałyby one jak 2.0 czy 1.1??

Jackeer.

Zapoznaj się z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając funkcji EDYTUJ Inaczej temat poleci do śmietnika.

@ Jackeer

Osobiście posiadam pendrive 4 GB PENDRIVE SAMSUNG/GoodDrive 4GB - 24MB/s. Jestem bardzo zadowolony, transfery zapisu i odczytu faktycznie są zgodne z tym co podają na stronie, czyli zapis 8 MB odczyt 24 MB mam praktycznie zawsze na USB 2.0 oczywiście. Pendrive mam już dość długo i cały czas działał bez problemów. Mogę z czystym sumieniem polecić, jak dla mnie najlepszy wybór w stosunku jakość/cena. Wszystkie Kingstony przy tym cacku się po prostu chowają, cenę mają taką samą a transfery kilkukrotnie mniejsze. Naprawdę polecam :).

Jak kupisz kontroler USB 2.0 pod PCI to będzie on działał z prędkością 2.0 mimo, że standardowo w komputerze masz USB 1.1

Pozdrawiam.

No ta pamięć jest nawet fajna.

Ale ma dość mały zapis bo tylko 8mb/s.

Jakby chociaz miał tak z 16-18mb/s to by juz bylo super i bym kupował.

Ale może ktos jeszcze się wypowie.

Dzięki za odpowiedź z kontrolerami USB.

Jackeer.

Wg mnie takie transfery w zupełności wystarczą. Za tą cenę nic lepszego nie znajdziesz… dajmy dla przykładu taki Pendrive Kingston 4 GB za 99 zł ma zapis do 3 MB/s, a odczyt do 6 MB/s. Jak widać różnica jest kolosalna.

Jednak jeśli chcesz coś jeszcze szybszego od tego GoodRama, do którego linka dałem w poprzednim poście, to chyba pozostaje ci kupić Pendrive 8GB OCZ Rally2 Pendrive lub taki sam ale o pojemności 4 GB. Prędkość zapisu dla obu tych pamięci wynosi do 15 MB/s, a odczytu do 30 MB/s. Jest jeszcze Patriot Xporter XT 4GB, gdzie prędkość zapisu wynosi do 26 MB/s, a odczytu do 32 MB/s. Jednak takie pamięci trochę kosztują, jak widać OCZ Rally2 4 GB 125 zł, 8GB 219 zł, a Patriot Xporter XT 4GB to koszt 199 zł. Do cen należy jeszcze doliczyć koszty wysyłki. Jeśli naprawdę chcesz coś szybszego od tego GoodRama to moim zdaniem najlepiej wybrać tego OCZ Rally2 4 GB - no ale tak jak mówię, zastanów się czy faktycznie potrzebujesz tak szybkiej pamięci.