Pamięć w laptopie

witam.

mam pytanie dotyczące pamięci w laptopach. w moim laptopie powinno być 512DDR ale jak wejde w " Mój komputer", następnie " Właściwości systemu" to pokazuje że jest 448DDR czyli, że gdzieś zniknęły 64ramy. w serwisie powiedzieli mi, że tak ma niby być bo system zabiera tą brakującą pamięć ale jakoś nie bardzo chce mi się w to wierzyć bo jak sprawdzałem w kompie stacjonarnym, który ma 256DDR to w " Właściwościach systemu" pokazuje, że jest 256DDR. czy ktoś może mi to wyjaśnić?

olek.wlkp jaką masz kartę graficzną?

W większości laptopów karta graficzna zabiera sobie sama pamięć z RAMu na swój własny użytek.

Tak więc wszystko się zgadza :slight_smile:

Jeżeli jest to karta zintegrowana to samo zjawisko występuje w komputerach stacjonarnych :stuck_out_tongue:

To normalne - grafika przywłaszczyła sobie część RAM-u na swoje potrzeby.

Innymi słowy te 64MB zostały przypisane do grafiki, czyli Twoja karta graficzna ma 64MB RAM-u (nie swojego - często producenci i sprzedawcy o tym nie informują, podają, że komputer ma 512 MB RAM-u a grafika 64 MB RAM-u, ale w rzeczywistości po zainstalowaniu systemu operacyjnego okazuje się że np. 64 MB z tych 512 MB jest wykorzystywane przez grafikę a reszta czyli 448 MB zostaje na potrzeby reszty komputera).

dokladnie to nie wiem jaka mam karte ale na 99% jest zintegrowana dlatego wolalem zobaczyc co powiedza mi na ten temat inni ludzie,ktorzy sie na tym znaja niz ci w serwisie bo wiadomo jak to w serwisach. problem jest taki, ze nie pamietam jak bylo od poczatku. prawde mowiac to nawet mi to nie przyszlo do glowy.dzieki wszystkim za porady :smiley: . dobrze, ze ktos wymyslil forum :lol: